Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezik vény nélkül megvehető...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik vény nélkül megvehető esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
2018. febr. 3. 20:58
 1/10 Ollókezű Edward ***** válasza:
50%
Magyarországon kizárt, más országokban nem tudom pontosan, hogy van szabályozva. Külföldön élő válaszolók majd megmondják. Én azt fogom csinálni, ha lesz megint kapcsolatom, hogy majd bekamuzom a nőgyógyásznál hogy kell, felíratom, kiváltom, és elteszem, mert az interneten mindenütt azt olvasni, hogy nem nagyon akarják felírni.
2018. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért nem akarják?
2018. febr. 3. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lórúgásnyi hormon van benne, felborítja a szervezetet, ezért lehet csak 6 havonta bevenni (már ha valaki rendszert "akar" űzni belőle..). Emiatt is vényköteles, mert nem olyan mint a cukorka, hogy találomra bekapkodjuk..
2018. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és valaki tudna esetleg mondani nőgyógyászt, aki rendel vasárnap és felírna ilyet?
2018. febr. 3. 21:10
 5/10 Ollókezű Edward ***** válasza:
75%

Jajj Istenem, helikopter-egészségügy. Majd tájékoztatják a delikvenseket, hogy mivel jár az esemény utáni tabletta bevétele, mennyi hormon van benne, milyen gyakran lehet használni, aztán majd eldöntik. Felelős tájékoztatás, felelős döntés.


Egyébként itt vannak a sürgősségi fogamzásgátlási ambulanciák: [link]

2018. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Nincs ilyen, az egy nagyon durva cucc, teljesen felborítja a hormonháztartásodat. Nem egy cukorka. Ne dugj, ha nincs eszed hozzá!
2018. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ollókezű Edward ***** válasza:
31%
6-os: A gumi is intelligenciahiány miatt szakad el? Ne kommentálj, ha nincs eszed hozzá.
2018. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a sok hülyeséget, amit össze tudnak itt hordani az emberek, akiknek semmi eü ismeretük.


1. Magyarországon vényköteles.

2. Hülyeség, hogy nem nagyon írják fel. Klinikán ügyeletben egy este átlag 1-5 esemény utánit írunk fel. Még csak vizsgálat sem kell hozzá...

Annyit megkérdeznek, hogy mikor volt az aktus meg az utolsó vérzés, és adják a receptet. Ugyanis gyakorlatilag NINCS kontraindikációja a gyógyszernek a már meglévő terhességen kívül. Ill. még az, ha már valaki korábban vett be és súlyos allergiás reakció jelentkezett.

3. Az is túlzás, hogy évente vagy félévente egyszer lehet bevenni. Ugyanis tájékoztató szerint is annyi a megkötés, hogy egy ciklusban csak egyszer javasolt.

4. Oké, hogy viszonylag nagyobb adag hormon, de a kombinált fogamzásgátlókhoz felesleges hasonlítgatni, mert csak progeszteront tartalmaz. A nők többségének vagy az égvilágon semmit, vagy max egy kis hányingert okoz. Ill. előfordulhat utána vérzés vagy pont a menzesz késése, meg a szerencsétlenebbeknek egy rövidebb időre összezavarhatja a ciklusát. De hatalmas károkat nem okoz.

5. Persze, nem kell havonta szedegetni, ez tény, de egy abortusznál sokkal kíméletesebb megoldás. Olyan hülye meg szerintem nem nagyon van, aki rendszeresen ezt használná, mivel kb. 6000 forint egy adag. Kicsit sok pénz egy szexért....

2018. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BlackLove ***** válasza:
50%
Romániában vény nélkül megvásárolható. Nekem nem okozott panaszt, mellékhatást eddig. :)
2018. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is vettem már be de semmi bajom nem volt 72 órás. azaz 3 nap alatt kell valamikor beszerezni,ha ma volt az eset hétfőn még lehet.De itthon vényköteles.Lehet ügyeletes orvos is írhat meg kell kérdezni.
2018. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!