Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek? (többi lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
2016 ősze óta szedek fogamzásgátlót, de most szétmentünk a párommal. Előtte rendszertelen volt a menszszem, ezért döntöttünk anno a tabletta mellett. A kérdés az, hogy szerintetek folytassam a szedését, vagy hagyjam abba? Semmi tünetet nem produkált nálam, félévente mentem vérvételre, hogy megnézzék a "vérrögképződési hajlam " szintet, ami mindig negatív volt.
2018. jan. 25. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs kapcsolatod hagyd abba mérgezed vele a tested.
2018. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

A fogamzásgátló mellett nincs menstruáció.

Tehát,régebben valamilyen okból kifolyólag rendszertelen volt a vérzésed,a doki meg mindenféle kivizsgálás nélkül felírta neked a tablettát,amitől meg egyáltalán nem menstruál az ember lánya..

Ezzel nem oldott meg semmit,sajnos.Sőt!

Megvonásos vérzésnek hívják,hiszen a 3.hét után szünetet tartasz a gyógyszernél,vagyis megvonod magadtól a hormonokat.Ha szünet nélkül szednéd,akkor nem jelentkezne a vérzés,de ezt nyilván te is tudod.


A tabletta blokkolja a természetes menstruációdat és egy mesterséges hormonok által szabályozott vérzést hoz létre helyette.Mivel nincsen alatta peteérésed sem,ezért majd amikor abba szeretnéd hagyni évek,évtizedek múlva a szedését végleg,,akkor hónapokig is el fog tartani,amíg helyreáll az ovulációd és lesz megint menstruációd és sikerül majd teherbe esned.

Neked meg még nehezebb lesz a dolgod,mert azt sem tudni,hogy mi okozza a rendszertelen működését a ciklusodnak.


Ki kellene vizsgáltatni magad,ezért/erre vannak az orvosok(jobb esetben),nem azért,hogy holmi bogyókkal elnyomják a tüneteket.


Ennek tudatában egyáltalán nem éri meg mérgeznie magát az embernek.

Persze,mindenki maga felel a saját sorsáért.

2018. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ez mondjuk attól függ, hogy milyen rendszeresen élsz nemi életet :-P

Bár mondjuk én is tabletta ellenes vagyok, mert védekezni máshogy is lehet, ahelyett, hogy hormonokkal bombázod szét magad. De ha rendszeresen szexelsz és neked így kényelmesebb, akkor a te döntésed.

2018. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Kedves" #2!

Igen ezekkel én is tisztában vagyok, és az orvos kivizsgált,nemcsak tablettával tömött meg. Rendszeres volt, mindig 32. napra jött meg, aztán elmentem egy homeopata orvoshoz, attól kaptam bogyókat, és utána lett rendszertelen. Namármost, az hogy rendszertelen több dolgot is jelenthet. Lehet, hogy az egyik helyen mindig x a másik helyen meg mindig y idő alatt érig meg egy petesejtem, viszont az lutrni, hogy épp a bal vagy a jobb érik meg, ugyanis, ez sem törvényszerű.

Visszatérve, igen vannak más módok is, de pl nekem mindig bajom volt az óvszerrel, egy idő utándörzsölt, hiába voltam elég nedves és hiába használtunk síkosítót is.

2018. jan. 25. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem maradhat a tabletta, ha semmi bajod nincs vele.

Ugyanakkor ne járj homeopata orvosokhoz, mert az nem ér semmit XD

2018. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!