Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan véd a tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan véd a tabletta?

Figyelt kérdés

Vasárnap délután szexeltünk a barátommal, 18:00kor vettem be a fogamzásgátlómat ahogy mindig lassan 2 éve! Nem szoktam elfelejteni a bevételt rendesen szedem. A gyógyszer bevétele után pontosan 3 órára (21:00kor) nagyon görcsölt a hasam (valami étel miatt) és el kellett menjek wcre. Kb fél óráig ültem a wcn, hasmenésem volt.

Ennyi idő alatt felszívódott a gyógyszer szerintetek? Tudom hogy írja a tajekozato hogy hasmenes hanyas esetén 3-4oran belul jelentkezo stbstb...

a masik kerdesem meg az hogy a szombati tabletta védett engem vasárnap, es az esetlegesen kiment tabletta mar nem ved hetfon? Jol ertem?

Termeszetesen egy hetig csak kiegeszito vedekezessel fogunk egyutt lenni, csak erdekelt hogy ha kiment a fogamzasgatlo netalantan belole vasarnap este az befolyasolja vajon a par oraval elotte torteno aktust? ( nem elvezett belem )



2017. dec. 19. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszeresen szedett fogamzásgátló tabletta a peteérést akadályozza meg. Tehát nem úgy van, hogy az x. napi szem véd majd a y. napon történő aktusnál, hanem folyamatos szedés --> folyamatos védelem.


Ha elolvasod a betegtájékoztatót, láthatod, hogy ha bizonyos héten marad ki tabletta, akkor leírja, hogy az előző heti aktusból is lehet terhesség.

Ennek az oka az, hogy a peteérés folyamata elkezdődik tabletta szedés esetén is, de az ovuláció már nem jön létre. Viszont ha kimarad egy szem, leesik a hormonszint, akkor az elég lehet arra, hogy befejeződjön a folyamat és ovuláció jöjjön létre. És mivel a spermiumok pár napig életképesek a női szervezetben, így az előző napi aktusból előfordulhat terhesség.

Ez egyébként jellemzően az első héten jelenthet problémát, mivel ott előtte már volt 7 olyan nap, mikor nem szedted a gyógyszert és elindulhatott a peteérés folyamata.

Második héten kihagyott tabletta esetén nincs ilyen gond, ott a betegtájékoztató azt szokta írni, hogy nem kell kiegészítő védekezés sem, ha csak egy tabletta maradt ki.

2017. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
3. Hétit szedem, jővő kedden vagy hétfőn kell megjönni. Igy sincs baj szerinted?
2017. dec. 20. 06:03
 3/3 Nu, págágyí ***** válasza:
A tabletta helyes használata: fogod a tablettát a két térded közé szorítod és mehet a szex! :D
2017. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!