Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vérzés tablettaszedés közben?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vérzés tablettaszedés közben?

Figyelt kérdés

2015 novemberben kezdtem fogamzásgátló tablettát szedni (Mirabella), idén májusig szedtem, akkor tartottam egy fél éves szünetet, és most újrakezdtem. Az orvosom egy érdektelen nemtörődöm állat, odamentem hogy felirassam úja, felkészülve arra hogy akkor majd legalább csinál rákszűrést is. De semmit nem csinált, csak megkérdezte hogy mit szedtem korábban, nyomtatott belőle egy receptet és kalap-kabát. Amikor a múltkor elkezdtem szedni, akkor is volt az első hónapban áttöréses vérzésem, végig. Kevés barnás váladék.

Ez most sincs másképp, ma viszont elkezdett élénk piros, és nagy mennyiség jönni. Ezt már nem tartom normálisnak. Mit tudnék csinálni? Időpontot 27-ére kaptam csak...


2017. dec. 7. 14:32
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Első tanácsom, hogy keress másik orvost! Akár a körzeti sztk nőgyógyászai közül is, csak valaki mást!

A rákszűrést egyébként én előzetesen szoktam kérni(kórházban a regisztrációnál már kérdezik, hogy szeretnék e?), de az orvos is mindig rákérdez, akarom e, hogy legyen, illetve mikor volt utoljára?

A vérzést valószínűleg a tabletta okozza, de ha nem rendesen szedted(kihagytál párat), akkor ez egy megvonásos vérzés=menzesz.

Gondolom a 2015-ös kezdet óta van a dologban gyakorlatod, de azért csak leírtam, hátha erre nem gondoltál, de semmi esetre sem bántásból!

A tájékoztatón is azt írják ilyen esetekre, hogy azonnal orvos, ezért én azt tenném. Budapesten a rókusban tajkártyától(lakhely) függetlenül ellátnak.

Egyébként pedig vérző beteget minden esetben azonnal. Tehát azt a helyet is felhívhatod, ahol eddig voltál, és mondhatod, hogy mi a helyzet, kötelesek azonnal, soron kívül fogadni! De tényleg inkább vhova máshova menj, ha ilyen az orvosod...

Jobbulást kívánok!

2017. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Nem hagytam ki egyet se, és mindig ugyanabban az időpontban vettem be, ezért fura nekem is.

Holnap megpróbálom akkor felhívni őket. Igazából nem ez az orvos az akihez járni szoktam, csak a másik mindig hetekre előre be van táblázva, mivel ő az egyetlen normális az Sztk-ban. Ezért gondoltam a főorvos is megteszi, talán nem véletlenül az. De pedig bizony igen, elég szégyen az egész ahogy hozzááll a dolgokhoz. A múltkor csak egy recept miatt hozzá tudott időpontot adni az orvosom, pont akkorra amikor kezdődött volna a rendelési idő. Én ott voltam időben, vagy 10 másik emberrel együtt. 15 perc késéssel méltóztatott megérkezni, és egy óra után hívta be az első embert...

2017. dec. 7. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!