Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha későn vettem be a bogyót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha későn vettem be a bogyót, akkor elég 1 hétig óvszerrel védekezni?

Figyelt kérdés
13 és fél óra után jutott eszembe, hogy nem vettem be tegnap este, most vettem be. Ezután még van 3 bogyóm, és utána 7 napos szünet. A szünet után még kellene védekeznünk, vagy inkább még használjunk tovább is óvszert?
2010. jún. 1. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég egy hét.bár én is voltam már úgy,hogy 13-14 óra múlva jutott eszembe,és nem védekeztünk gumival mellette,és nem lett baj
2010. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden héten más az eljárás, amit csinálni kell ha kimarad a bogyó. A harmadik hét protokollja általában a következő, ezek közül választhatsz:

a) megtartod a 7 napos szünetet

b) pótolod a tabit, majd szünet nélkül elkezded szedni a köv. levelet


Az "egy hétig óvszerrel" általában az első héten játszik. Nézd meg a betegtájékoztatódat!

2010. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell oda egy hét. 2 nap elegendő hogy visszaálljon a rend. ÜDV23F
2010. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

23/F te minden kérdésben olyan butaságokat írsz, hogy ledobom a hajam tőled...


Amúgy az egyik előttem lévő jól írta, a megoldás kétféle lehet:

"A harmadik héten 1 drazsét elfelejtett bevenni

A következő 2 lehetőség közül választhat; nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia.

1. Mielőbb vegye be a kimaradt drazsét, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 drazsé bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert. A csomag kiürülése után haladéktalanul - gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül - kezdje el a következő csomag Meliane szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés léphet fel.

- vagy -

2. Ne fejezze be a már megkezdett csomagot, hanem tartson (a kimaradt gyógyszerek napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet, majd új csomagot megkezdve folytassa a

2. készítmény szedését.

- Abban az esetben, ha az aktuális csomag felhasználása során kimaradt néhány drazsé, és a gyógyszerszünet ideje alatt nem jelentkezik megvonásos vérzés, nem zárható ki a terhesség lehetősége."

2010. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan jó hogy mindenki rémisztgeti a másikat, ha rendszeresen szeded a gyógyszert akkor nem lesz semmi baj, hogyha később felejtetted el bevenni, mert véd a tabletta.

A 7napos szünet után is felesleges gumival védekezni, hiszen azalatt is véd a tabletta.

2010. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem ijesztgetnek feleslegesen, hülye voltam, mert hamarabb kérdeztem, mint beteg tájékoztatót néztem volna, és igazuk van, tényleg folytatni kell szünet nélkül a leírás szerint is.
2010. jún. 1. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!