Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló kezdése ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló kezdése ha nem menstruálok?

Figyelt kérdés

Megköszönném ha a gonoszkodó kommenteket hanyagolnánk. :)

Mikor elmentem a nőgyógyászhoz h rendszertelen a mensim (pco sajnos) az ő tanácsára szedtem fogamzásgátlót.

Pont mikor hozzá mentem aznap enyhe vérzésem volt, persze igy is megvizsgált, mondta már aznap kezdhetem.

De a vérzés nem erősödött az az 1 nap maradt.

Letelt a 21 nap és szintén csak egy kis vérzés volt úgyszintén.

Szerintetek mensi nélkül is folytathatom a következőt? A holnapi a 7.


Sajnos nem tudok most visszamenni hozzá mert külföldön dolgozom az ünnepekig.


Köszönöm előre is :)


2017. nov. 20. 11:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Igy értettem a kérdést, hogy ugye a hormon zavar miatt volt máskor is h véreztem, de nem rendes mennyiségben.

Ha esetleg az a bizonyos nap nem mensi volt akkor is beáll a fogamzásgátlós ciklus?

A lényeg nem az antibaba hanem a rendszeresség egy időre.

Köszönöm :)

2017. nov. 20. 11:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól értelek, az a kérdés, hogy már egy hónapja szeded a tablettát, és most volt a szünet, szerdán kell elkezdened az új levelet, és azt nem tudod, hogy elkezdd-e ezt a következő levelet?

A válasz: igen, nyugodtan kezdd el az új levelet szedni időben! Egy hónap alatt nem fog beállni a mesterséges ciklus, még annak sem, aki amúgy teljesen normálisan és rendszeresen, megfelelő mennyiségben szokott menstruálni. Két-három hónap mindenképp kell, de a te problémáddal talán több is. Az biztos, hogy ez most még semmi rosszat nem jelent, hogy nem jött rendes vérzés, hanem csak ami eddig is, a gyenge egynapos vérzés. Ugyanúgy folytasd a szedést a szünet után, nem lesz gond :)

2017. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy másik doki mert PCO-ra a legrosszabb a fogamzásgátló.

Endroklinológushoz menj el hormonvizsgálatra Ő fog olyan gyógyszert írni amivel a hormonod helyre jöhet. De pcoval nem szabad Hormonális fogamzásgátlást alkalmazni mert csak elfedi a problémát

16 évesen derült ki hogy PCO hormon beteg vagyok doki rögtön írta az fg.-t én meg nem értettem hozzá elkezdtem . Nemi életet akkor nem éltem még évekig szedtem külömböző fg-ót mert időnközönként váltogatta a doki a gyógyszert

Olyan szinten szét bszta a hormonszintemet mikor 21 évesen családot akartam orvosról orvosra jártam és az összes doki azt mondta hogy Soha nem lehet gyerekem természetes úton.

Akkor magyarázták el hogy PCO-ra nem szabad fg-ót szedni

23 éves vagyok és van egy kislányom aki ORVOSI CSODÁNAK minősűl ugyanis Természetes útom Fogant.

Decemberben lesz 1 éves

2017. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Voltam endokrinológusnál, csinált vérképet, IR-re terheléses mérést.

Napi 1x1000mg Merckformin XR-t szedek azt ő írta fel.

Csak ebben a téli időszakban a munka és eskövő miatt féltem, hogy pont azon a napon jön meg.

Nem végleges megoldásként akarom szedni.


Köszönöm mégegyszer :)

2017. nov. 20. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem

De ha PCO-d van Nem szedheted

2017. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy PCOS mellett nem lehet fogamzásgátlót szedni!


Ha a szünetben nem jelentkezik vérzés, akkor első körben csinálj egy tesztet, ha negatív, akkor kezdd el a következő levelet.

Ha a következő vérzés sem jön meg, akkor menj vissza az orvosodhoz.

2017. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!