Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az nagy baj, hogyha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagy baj, hogyha nem mentem vissza nőgyógyászhoz, amikor elfogyott az első doboznyi fogamzásgátlóm?

Figyelt kérdés
2007. nov. 23. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

hát, gondolom csak 1 havit irt fel. az első hónap arra való,h leteszteld a gyógyszert, ha bevált, akkor felirja a következő adagot(ez már 3 havi) . a fogamzásgátló nem hat azonnal, 1 hónap után szabad először gumi nnélkül szexelni. ha, miután letelt az 1 hét menstruációs "szünet", ujra elkezdted volna szedni a gyógyszert, a következő havit, akkor már szeretkezhetnél a barátoddal egyéb védekezési mód nélkül. mivel ezt nem tetted meg,most kezdheted az elejéről!

persze nem tudhatom, h ezért kezdted e el szedni, vagy vmi egyéb jótékony hatása miatt(pl. csökkenti a menstruációs görcsöket)

a gyógyszeriratás egyébként nem nagy ügy, többnyire be se kell menni a doki szobájába. én a korházba járok a nőgyógyászati szakrendelésre, a folyosón szoktam várni, és amikor kijön a nővér, h "van e valaki, aki gyogyszerre vár?" csak odalépek hozzá, odaadom neki a személyimet,taj kártyát, + egy darabka papirra fel szoktam irni a gyoccer nevét, ami kell...(meg most már a vizitdíj befizetéséről szolo kis papirt) és 10 perc mulva már hozza is ki...

2007. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell feltétlenül a nőgyógyászhoz menni, a háziorvos is felírhatja a köv. adagot! De az tény, hogy ha most már nem szeded, akkor nem vagy védett!

Ha elmégy és felíratod megint, akkor várd meg a köv. menstruációdat és akkor már az ELSŐ NAPON kezd el szedni! Nagyon fontos, hogy csak akkor leszel védett, ha már a mensid első napján bevetted az első szemet!!! Ebben az esetben nem kell mással védekeznetek! Ha késtél vele akárcsak egy napot is, akkor a köv. mensidig más módszerrel kell védeznetek!

2007. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor hogy akarod elkezdeni a második doboz szedését? Hisz ha nem írja fel, akkor honnan szeded elő? Márpedig pontosan kell folytatni a levél szedését.
2007. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha babát akarsz, akkor nem...

De gondolom nem akarsz, így megint csak a felelőtlenséget érzem kérdésedben.

Arra mindig figyleni kell, hogy ne az utolsó nap menjd dokihoz, mindig előbb legyen meg a gyógyszer, mint kellene...

És én úgy tudom, hogy csak nőgyógyász irhatja fel.

TEssék odafigyelni, mert ebből lesz a nemkivánt terhesség.

Döntsd el, hogy szeded, vagy nem, de ez a felelőtelenség semmire nem megoldás, csak tönkreteszed vele a szervezeted.

2007. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én írtam a kérdést. Rosszul fogalmaztam. A gyógyszert azóta is folyamatosan szedem, mert háziorvossal fel tudom iratni. Nem ezzel van a probléma, hanem azzal, hogy a vizsgálatra nem mentem vissza. Mert az orvos azt mondta, hogy ha elfogy az első doboz, akkor vissza kell menni vizsgálatra. De mástól azt hallottam, hogy nem szükséges visszamenni. Most viszont nincs időm a suli mellett erre, mert minden egyszerre jött össze. Nem lesz baj, ha csak pár hónap múlva tudok menni?
2007. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!