Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tabletta nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tabletta nem a következő hónapra véd?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy amikor valaki elkezdi szedni a tablettát, első hónapban más fog.gátló eszközt is alkalmaznia kell, mert a következő hónapra hat a gyógyszer.


Fél éve szedem, pénteken kezdtem meg az új csomagot, de szombaton elfelejtettem bevenni. 14 órával az időpont után vettem be. A betegtájékoztatón ez áll:


"Az első héten 1 tablettát felejtett el bevenni":

[...]

"A következő 7 napon további kiegészítő fogamzásgátló eszközt is alkalmaznia kell"



Vagyis akkor nem is a következő hónapra van hatással, hogy én elfelejtettem bevenni, hanem a mostanira?


2017. jún. 4. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szeded fél éve és ez idő alatt sem sikerült megtalálnod azt a részt a tájékoztatóban,hogy mikortól véd? :D


Már az első szemtől védve vagy,de javasolni szokták a kiegészítő védekezést 2-4 hétig.Tehát az csak javaslat.Bár nyilván célszerű élni vele.

2017. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem lepodok meg, amikor valaki itr bejelenti, hogy tabletta mellett lett terhes, pontosan azert mert szimplan buta szedni. Nem a viz hibaja ugyebar, ha a kacsa nem tud uszni. Szerinted, ha MOST elfelejted bevenni a tablettat, akkor az elet vigan megy tovabb, de a kovetkezo honapban nem leszel vedett? Mert konkretan ezt kerdezted.

De orulok, hogy te legalabb a tajekoztatot megtalaltad. Erteni meg nem erted, de mar jo uton jarsz.

2017. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja es meg valami: most hogy elfelejtetted bevenni, igy ha volt aktus a felejtest megelezo 7 napban (ertsd a pasid beled elvezett), akkor fennall a terhesseg lehetosege, es tesztet kene majd csinalnod.
2017. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!