Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta - mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta - mi lesz így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 évig szedtem a Laurina fogamzásgátló tablettát, azonban másfél évvel ezelőtt abbahagytam. Most ismét komoly kapcsolatom van és a párommal úgy döntöttünk, hogy sok-sok hónapnyi óvszeres védekezés után tablettára váltunk. Elmentem az orvosomhoz, aki újra a Laurina tablettát írta fel, mondván ez már egyszer bevált. Ki is váltottam, vártam a menstruációmat. AZONBAN! Az elmúlt hónapokban jellemző volt rám, hogy úgy menstruáltam, hogy 2-3 napig (de olyan is előfordult, hogy 5-6 napig) csak barnáztam és utána jött meg rendesen és bőségesen az élénk piros vér. Ezt az orvosomnak is említettem, Ő azt mondta, hogy az első barnázós napon már nyugodtan bevehetem majd az első szemet. Most május 7-én jelentkezett is barnázás, sőt estére már egy pici rendes vér is, így be is vettem az első szemet. Azóta is szedtem minden este, tehát már 8 szemet be is szedtem. Viszont azóta sem jött meg normálisan... Minden egyes nap csak barnázgattam eddig, hol kevesebbet-hol többet. Most estére pedig elkezdett görcsölgetni a hasam és most pl. pirosat vérzek. Lehet, hogy csak most fog megjönni rendesen? Most mit csináljak? Szedjem tovább a gyógyszert? A 7 napos szünetet megtartsam majd? Ha igen, akkor egyáltalán meg fog jönni? Vagy most egyáltalán mi lesz? Annyira kétségbe vagyok esve, hogy mindent összezavartam. :(


(Óvszerrel egyébként azóta is védekezünk, egyszer sem történt anélkül aktus egyelőre, mert így attól tartottam, hogy kockázatos lenne. :/)


2017. máj. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a tajekoztatot, abbol vilagosan kiderul ugyanis, hogy a koztes verzest elso par honapban teljesen normalis. Hasznosabb olvasni mint feleslegesen panikolni.
2017. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában is vagyok.


A lényeget nem érted... Így sajnos valószínű, hogy nem a ciklus 1. napján kezdtem el szedni. Már bevettem 8 tablettát, ma este kell a 9-et és most görcsöl a hasam, most kezd el normálisan megjönni.

2017. máj. 15. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elso barnazos, picit veres napon az orvosod javaslatara be is vetted az elso szemet. Nincs semmi problema. Mivel viszont elso nap kezdted (ezert ajanlott a ciklus 4-5.napjan kezdeni) ezert nagy eselye van az attoreses verzesnek, ami meg is mutatkozott. Azon meg ne csodalkozz, hogy "elfogy" a ver, mikozben hormonokkal nyomod el a ciklusodat eppen.
2017. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond.

Azzal sem, hogy nem a vérzés első napján kezded el szedni, hisz a 4-5. napon is el lehet kezdeni.

Egy dolog van, ha olyan fajta a tabletta, akkor nem feltétlen alakult ki egyből a védelem. Ajánlatos még az első hónapban inkább kiegészítő védekezés, de egyébként semmi gond nincs.

Szedd tovább és tartsd meg a szünetet.

2017. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi bajod. Valószínűleg a szedés miatt nem indult be rendesen a vérzés. Szedd be a 21 szemet, majd tartsd meg a 7 napos szünetet, ahogy kell. Egy hónap után már mindenképpen véd, tehát utána elhagyhatjátok a gumit.

20N

2017. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma megjött rendesen... Görcsöl is a hasam egész nap, ahogy az első rendes napon szokott... Érdekes így a 10. szemnél... :D


Kiváncsi vagyok, hogy így mi lesz a 7 napos szünetben... Tipp? :D

2017. máj. 16. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a 7 napos szünetben is lesz vérzés. De az első 3 hónapban normális a köztes vérzés mert nem szokott még hozzá a szervezeted.
2017. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiváncsi leszek. Szerintem írok majd még ide, hogy hogyan alakult. Hátha valaki fogja még olvasni esetleg a kérdést. :)
2017. máj. 16. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!