Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 4. napon már hat?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4. napon már hat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! a Lyndinette 20-at szedem 4 napja, és az lenne a kérdésem, hogy mikortól hat? Ma még védekezzünk normálisan vagy már nem kell? A tájékoztatóban nem találtam semmit erről, lehet, hogy benne van, de én nem találtam... Az orvos pedig elfelejtette mondani.

2017. máj. 13. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
1. Honap kell
2017. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Reméljük, nem szeretjük a segítség nem jött meg kérdéseket...
2017. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a menstruációm első napjától szedem
2017. máj. 13. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első levél beszedése után hagyjátok csak el a kiegészítő védekezést!Így a legbiztosabb.De elviekben már az első szem beszedésétől hat.
2017. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid)! Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.

Megengedett a 2-5. napon való szedéskezdet is, ez esetben a fogamzásgátló szedésének első hét napján nem hormonális kiegészítő fogamzásgátlás (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid) alkalmazása javasolt.

Tehát ha a menzeszed első napjától kezdve szeded, akkor azonnal megvan a védelem.

Szóval benne van, csak figyelmesebben el kellett volna olvasni.

2017. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na, végre megtaláltam a betegtájékoztatóban! :D

"...beveheti a következő havivérzése első napján. Ha így kezdi szedni, akkor az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben." Ez az azért valahol megnyugtató, nem?

2017. máj. 13. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató elolvasásával vagy az értelmezésével van problémád?

Ott minden le van írva.

2017. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülyén hangzott, hogy nem találtam benne, naiv vagyok, hogy azt gondoltam, hogy a beszólásokat elkerülöm :D de mindegy, "alaposan" átfutottam a szememmel, de úgy nem volt benne, majd elkezdtem elolvasni és megtaláltam egy idő után. Nem vagyok hülye, és felelőtlen sem, nem lustaságból kérdeztem meg inkább itt! Ha itt nem kaptam volna egyértelmű választ nyilván elolvastam volna szóról-szóra, amíg nem találok valamit!
2017. máj. 13. 19:01
 9/9 A kérdező kommentje:
De mindegy is, már megvan a válasz! Köszönöm mindenkinek! :)
2017. máj. 13. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!