Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor mikortól hat a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mikortól hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el szedni, a nőgyógyászom javaslatára a menzeszem 3. napján vettem be az első szemet. Ő azt mondta, még 1 hónapig használjunk óvszert is, a betegtájékoztató azonban azt írja, 1 hét után ebben az esetben is teljes a védettség. Tudom, inkább legyek elővigyázatos, de kíváncsi vagyok, mi az igazság.
2017. ápr. 29. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vár ki az 1 hónapot,akkor is meg szokták várni,amikor valaki az 1. vérzéses napon kezdi el szedni.Fő a biztonság!
2017. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hihetsz a betegtájékoztatónak. A gyógyszergyárak sem idióták, nem csesznének ki úgy magukkal, hogy hülyeséget írnak bele.

Az orvosok azért szoktak javasolni egy hónapot, mert addig talán beleszoksz a napi rutinba, hogy be kell venni a gyógyszert. Nyilván az első hónapban, ha korábban még nem szedtél, nagyobb az esély, hogy kimegy a fejedből és kimarad egy szem. Az pedig (főleg a szedés első és utolsó hetében) veszélyes, mert egy szem kihagyása esetén is létrejöhet terhesség.

2017. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!