Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha kimarad az első nap a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kimarad az első nap a tablettából, de szünetben volt szex, abból lehet baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval egy irtó bénaságnak köszönhetően az első szemet úgy sikerült bevennem, hogy nem biztos. :D A körülmények mindegyek.


És most nem tudom hogy vegyek be egy másikat is a mai nap, és max kettőt veszek be, (ha az eredetileg mára tervezettet sikeresen lenyeltem) és változik a ciklusom, mert ugye egy nappal korábban ér véget a gyógyszer.


Vagy hagyjam így ahogy van, és maximum védekezünk ebben a hónapban gumival is. Ezzel az a probléma hogy szünet legelején volt szex, és elméletileg visszamenőleg is teherbe lehet esni, már mint életképesek maradnak a spermiumok. És ha a nyolcadik napot is kihagyom, akkor lehet e belőle baj?


Valaki aki konkrétan járt már így és van róla orvosi véleménye is? :D Köszi előre is.


2017. ápr. 15. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Miért játszol a gyógyszerrel??!
2017. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem játszok vele, köszönöm kérdésed, normális ember nem csinál ilyet. Béna voltam, ennyi, nem biztos hogy lenyeltem, de nem ez számít, ha nem tudsz hasznos választ adni, akkor ne adj. Köszi.
2017. ápr. 15. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató mit ír?Általában benne van,hogy mi a teendő ilyen esetben.
2017. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
3 azt nem szokás elolvasni!! Inkább ide kiír egy kérdést,mert az ittenieknek jobban hisz...
2017. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Édes istenkém. Olvasni is tudok képzeljétek, de úgy látszik itt még mindig nem szokás normális választ adni. Én csak tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nem tudtam már hogy ez is baj. De remélem megvolt a napi betevőtök beszólogatásból, örülök hogy segíthettem benne. Normális válaszokat még mindig várok. :D
2017. ápr. 15. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz probléma! A mensi elején volt az együttlét az meg már 7 nap. Addig nem élnek a kis fickók.

Szerintem szedd tovább rendesen és kész. A kiegészítő védekezés nem rossz ötlet.

A nyolcadik napon meg ne hagyd ki! Ha az időpont amikor szeded valamiért nem jó inkább szedd be valamivel előbb vagy később.

2017. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Menstruáció alatt is teherbe lehet esni, így szinte bármikor, akár közvetlen a mensi előtt is, vagy utána, csak kisebb rá az esély. A spermiumok egyébként 3 napig életképesek a szervezetben.

Amit kérdezel attól is függ, hogy mióta szeded a gyógyszert. Ha most kezdted, akkor alabból kell még gumival is védekezni, mert hiába véd az első szemtől a gyógyszer, azért becsúszhat egy baba. Nekem azt javasolta a védőnő, hogy az első 1-2 hétben még ajánlott a gumi, biztos ami tuti.

És gyógyszerfüggő, hogy bevehetsz-e egy nap kettőt.

Olvasd el a betegtájékoztatót, abban benne kell lennie! :)

2017. ápr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a két lehetőséged van, hogy beveszel még egy gyógyszert, vagy hagyod, és gumiztok ebben a hónapban.

A spermiumok amúgy átlagban 2-3 napig életképesek, ideális körülmények között akár 5-7 napig is, viszont mivel te fogamzásgátlót szedsz, ezért sosem lesznek a spermiumoknak ideális körülmények, eleve a gyógyszer olyanná változtatja a méhnyaknyákodat, amin kb. lehetetlen egy spermának átjutnia, nemhogy még 7 napig életben maradnia. :D

2017. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, rendben, de eléggé megijedtem, így bevettem még egy szemet, bár nem túl jó a szervezetnek gondolom. Viszont más oldalakon is utána jártam, és sokan voltak már így, a betegtájékoztatóban is az volt, hogy több szem bevételekor hányás hányinger előfordulhat, de kb. ennyi.

Azért köszönöm mindenkinek. :)

2017. ápr. 16. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!