Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért vérzek hónap közben?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vérzek hónap közben?

Figyelt kérdés

Másfél éve szedek lyndinette tablettát, az elején nem igazán tapasztaltam problémákat (pattanásosabb lettem, de az annyira nem számít).

Mostanában viszont pár hónapja hónap közben volt kisebb sötétbarna vérzés- szerű valamim. Most pedig élénkpiros...pedig másfél hét van még kb a gyógyszerből.

Sokszor vagyok levert, rosszkedvű ok nélkül, néha sírok is.

Ez nem normális ugye? Sajnos nincs jól bevált nőgyógyászom, nagyon el vagyok keseredve, szomorú vagyok, félek, hogy valami bajom lesz :(


2017. ápr. 8. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
bajod nem lesz, ne aggódj. néha előfordul velem is, én Mirabellát szedek. ha minden hónapban ez van, akkor válts gyógyszert, de néha normális az ilyen.
2017. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért normális néha?
2017. ápr. 8. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem menj el dokihoz es mond el a panaszod. En kaptam uj gyogyszert es elmult a verezgetes.
2017. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is ugyanez volt,csak én nem szedtem soha fogamzásgátlót. Nekem attól volt ez a gyakori vérezgetés,meg volt olyan,hogy egy hónapig nem jött meg,pedig előtte évekig rendszeres volt,hogy nem megfelelően táplálkoztam. Keveset ettem,nem volt elég tápanyag a szervezetemben,ezért megkavarodott a menzeszem.
2017. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

félidőnél jelentkező pici vérzés a peteérés jele.

ez azért probléma nálad, mert a fogamzásgátló mellett nem kellene, h peteérésed legyen.

menj el az sztk-s nőgyógyihoz, mondd el neki, vélhetően másik gyógyszer kell majd neked.

2017. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.: nem gondolom, hogy peteérés miatti vérzés lehet, a linkelt cikk sem ezt írja, illetve a tablettát is figyelmesen, azonos időben szedtem minden nap, nem maradt ki soha:

[link]


"Ha bármely okból pillanatnyilag, vagy tartósabban alacsony, kevés a hormonszint az erre érzékeny, méhet bélelő hámnak, az kisebb szigetekben bevérzik, lelökődik, vérezgetni kezd, ekkor kisebb-nagyobb mértékű áttöréses vérzés jelentkezik a tablettaszedőnél. Ez a vérzés kismennyiségű, megjelenésében lehet barnás színű vagy csak rózsaszín. A nyálkahártya nagy részét nem érinti, az helyben marad. Ettől a fogamzásgátló hatás teljesen biztonságos marad."

2017. ápr. 9. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!