Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló letétele után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló letétele után normális ha késik a menstruáció?

Figyelt kérdés
8 hónapig szedtem Tti Regol fogamzásgátlót de most hogy abbahagytam nem tudom hogy fog-e késni, vagy hogy hogyan lesz a ciklusom. Tapasztalataitokat írjátok már le légyszi! köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 21. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki abbahagyja a fog. gátlót, az azonnal képes kiürülni, tehát rögtön alkalmazni kell más védekezést. Viszont nem mindenkinek indul be rögtön a rendes ciklusa, ami fog. gátló szedése mellett ugye ki van "kapcsolva". És ez azzal járhat, hogy nem jön meg a vérzés.

Viszont én kétszer szedtem fog. gátlót. Egyszer 4 évig, aztán másfél évig. Nekem egyik abbahagyása után sem volt gond. Rendesen megjött utána a vérzésem mindkét esetben és végig rendszeres is volt.

Ha neked esetleg több, mint 1 hónapig nem lenne vérzésed, akkor el kell menni orvoshoz, mert akkor meghozzák mesterségesen.

2017. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, azóta védekezünk máshogy :) Csak ha szedném a gyógyszert akkor csütörtökön kellene megjönnie, és nem érzem úgy hogy meg fog. Nekem mindig is volt problémám a vérzésemmel , és kíváncsi vagyok, hogy normális-e ha késik, vagy nem jön meg.

A válaszodat köszönöm :)

2017. márc. 21. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, fogamzásgátló abbahagyása után fél évig normális, ha nem jön meg, mivel a gyógyszer bekavarhatott. Ha előtte is rendszertelen volt, utána se lesz rendszeres.
2017. márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem mindig is volt problémám a vérzésemmel" - akkor várható, hogy lesz is.

Nekem a fogamzásgátló letevése után az első ciklusom elég hosszú volt (magamhoz képest), aztán fokozatosan rövidülve kb. 3-4 hónap után állt be. (Átlagnál rövidebb ciklusaim vannak, 24-25 naposak.)

2017. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű visszatér a régi állapot, mert a tabletta csak kikapcsolja a sajátot, nem megjavítja. Azzal endokrinológus tud foglalkozni és megtalálni az okot, azt kezelni.

Egy-kettő még pontosabb szokott lenni ilyenkor, de utána vagy borul vagy nem is jön meg. Fél évig normálisan ha pl nem jön meg, 1-2évig pedig a rendszertelenség, de mivel nálad előtte is az volt, így ha ismét az lesz akkor endokrinológust keress fel.

2017. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!