Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha Nuvaringet használok, nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Nuvaringet használok, nem fog elmúlni a hüvelygombám?

Figyelt kérdés

Most tettem fel a 2. gyűrűt, de nem múlik el a gombám, pedig 1 hónapja kikezeltem hüvelykúppal, de visszajött..

Miért hajlamosabb a szervezet az elgombásodásra, ha fogamzásgátlót szed az ember?

És most addig gombás maradok, amíg használom a gyűrűt? Mert ennek nagyon sok értelme van, ha az óvszer nélküli szexet hivatott biztonságossá tenni, de a partner meg elkapja és össze vissza fertőzzük egymást.. Esetleg ha Clion kúppal elkezdem kikezelni magam, akkor is visszajön? Jelenleg nincs partnerem.

Vagy csak az elején hajlamosabb a szervezet a candidára?

Valakinek sikerült kikezelnie már magát?



2017. jan. 22. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is gyűrűm van (2éve lassan) de simán sikerült kijönni belőle, 1x volt strand után. Kezelés volt amit doki írt ki (voltál dokinál?), utána hüvely flóra visszaállítás és közben immunerősítés, diéta - grapefruitcsepp kúra + cukor és fehérliszt elhagyása - ez alapból kellett és életmódváltást csináltam.

Viszont van akinek a hormonális fogamzásgátlás hajlamossá tesz (tabletta is és a gyűrű is) erre mivel megváltoztatja a hüvelyi pH-t.

2017. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen voltam dokinál, most majd megyek újra 1-én.

Tehát ha hajlamosabbá tesz, akkor pl. itthon se ülhetek rá a WC-re, mert lehet elkapok arról is valamit?

Tiszta törölközőt használok, de van hogy meg se törlöm lent, nehogy a törcsiről rámenjen valami, mosdókenőccsel(szappanmentes) mosakodom, hüvelyflóra helyreállítást én is csináltam a hüvelykúp után, de visszajött..:( pedig tényleg vigyázok. Mit tehetnék még? Nem eszem édességet meg ilyenek, de kenyeret szoktam meg cukorral iszom a kávét/teát, de szükséges ezeket elhagyni?

2017. jan. 22. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A hajlamot úgy értsd hogy a hüvely pH-ja okozza, az ösztrogén ezt megváltoztatja, ha olyan irányba tolódik amit a szervezet nem tolerál és emiatt elszaporodik a candida baci (alapból jelen van a szervezetben csak ha ez felborul akkor sokan leszelnek és jönnek a tünetek). Tehát nem elkapod, hanem a szervezetedben elszaporodik a baktérium emiatt. Ehhez nem kell idegen mosdó vagy bármi, a hüvely maga gyártja le ezt. A gyűrűnél fontos viszont a higiénia, felhelyezéskor tiszta kéz, pamut alsónemű (ezeket jó a gomba esetén 90fokon alaposan kifertőtleníteni!), mert így könnyen visszajön.

A fehérkenyeret és a cukrot érdemes kihagyni, mert abból táplálkozik a candida. Szigorú a diétája a candidának.

A dokival beszélj erről, mert nálam is csak a második kúra segített + az immunerősítés. Azóta évente megiszok egy grapefruitcsepp kúrát, tablettát 7 évig szedtem, annak az első fél évében 2x volt egymás után és ugyanígy jöttem ki belőle, azóta viszont ráálltam, csak strandon is 1x voltam akkor amikor legutóbb kijött de akkor is 2 kúra kezelés kellett a dokinál.

2017. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az nem lehet, hogy a gyűrűre ráragadnak a bacik és ezért nem múlik el?
2017. jan. 22. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet próbálni hogy naponta kiveszed és lemosod langyos/hűvös vízzel és visszateszed, én vérzés végén szoktam ezt megcsinálni.
2017. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, akkor kipróbálom, köszi a válaszokat:)
2017. jan. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!