Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire ajánlanátok a hormont...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ajánlanátok a hormontartalmú spirált?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de úgy tudom ennek pont az a lényege, hogy nem úgy működik, mint a hagyományos spirál, hanem ugyanolyan hormontartalmú fogamzásgátló, mint pl. a Nuvaring ezért mindenki használhatja.

Van valakinek tapasztalata?


2017. jan. 19. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért nem egy Nuvaring, mert abban 2 fajta hormon van, míg a spirálban egy (sárgatesthormon) és emiatt pl a vérzést jelentősen lecsökkenti, több barátnőm egyáltalán nem is volt mellette pár hónap után.

Ha 5 éven belül tuti nem terv a baba akkor oké! Arra kell figyelni hogy a jelzőszálat ne vágják túl rövidre mert akkor az elmozdulást nem fogod észrevenni! Plusz emellett is fontos hogy járj szűrésre, UH-ra.

2017. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a hormontartalmú spirált csak szülés után tenné fel nekem (én hormonmenteset kaptam végül).

30N

2017. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-3 év múlva esedékes egy baba!
2017. jan. 19. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem éri meg hisz le kell vetetni idő előtt, azért annyira nem olcsó (50ezer körül van most és az 5 éve elosztva éri meg igazán) és lehet lassabban áll vissza a szervezet (ezt nem tudom annyira, doki tud segíteni az fix). Ebben az esetben inkább pesszárium+spermicid vagy Nuvaring, nekem ezzel van sok tapasztalatom és ennél ahogy én is, ismerősök is levétel után 3-4hónappal jött a baba :)
2017. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a pesszárium+ spermiciden gondolkodom en is.

Azért szeretném megkerülni a Nuvaringot, hogy ne kelljen három havonta orvoshoz futkorászni (utáltam).

De akkor a spirálnál is kell folyamatos kontroll.

2017. jan. 19. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, azzal is kell időközönként menni sajnos. A háziorvosod kérdezd meg hogy felírja-e a Nuvaringet, van akinek felírja és ott könnyebb kikérni a receptet.
2017. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Spirálnál évenként kell menni ellenőrzésre (ahogy alapból is kell menni).

Milyen spirál kerül 50ezerbe?? Én 2015 év elején kaptam spirált, 13ezer ft-ba került.


Ha 2-3 év múlva akartok gyereket, akkor is érdemes lehet spirált feltenni.

2017. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én amikor rákérdeztem tavaly a dolgokra megnézte nekem a doki és mondta hogy 48.800Ft a Mirena (ez a hormonos) és 12ezer a felhelyezés (magándokim van) és a felhelyezés után 3 és 6 hónappal van egy-egy Uh-os kontroll (ismét 12-12ezer), ez után elég évente menni. A barátnőm másik patikában 2 éve 52ezerért váltotta ki + felhelyezés ára volt. A nem hormonosat nem tudom mert azt nekem nem lehet.

Így lett hüvelygyűrűm inkább.

2017. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem Mirena van. Még nem szültem. Itt Angliában a középiskolák falán ki van rakva mint ajánlott fogamzásgátló mód és nyilván a középiskolások döntő többsége még nem szült. Egyébként másik megoldás lehet a bor alá ültethető implantátum. Ez pont 3 évre ad védettséget és ára a spiráljához hasonló.
2017. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Ez nagyon jól hangzik!

Pfuh ne is mond, implantátumot akartam én is erre mondja az orvos, hogy Magyarországon nem elérhető....

2017. jan. 25. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!