Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátló tablettát szeretnék váltani, akkor kell szünetet tartani?

Figyelt kérdés
Mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz, mivel ő írja fel az új tablettát csak kíváncsi vagyok. Az a helyzet, hogy több mint egy éve szedem a fogamzásgátlót és most már teljesen biztos vagyok benne, hogy attól fáj a fejem közvetlen menstruáció megjövetele előtt, mert mindig csak akkor van iszonyatos fejfájásom és amíg nem szedtem nem volt ilyen bajom. Szóval szerintem mindenképp váltanom kell, de nem tudom hogy mielőtt elkezdem szedni az újat, kell-e szünetet tartanom és mennyit. És az nagy baj ha beszedem a maradék két levelem? (Orvosom véletlenül három havit írt fel nem csak egy havit, szóval kénytelen voltam ezt kiváltani) vagy csak bajt okozok magamnak és hagyjam abba minél előbb? Köszönöm aki segít!

2017. jan. 2. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is fogamzásgátlót akarsz szedni csak másikat akkor nem kell szünet, különben meg kell várni a következő magától jelentkező vérzést, tortúra újra meghozni azt.


Simán a szünet után vagy szünet nélkül folytatni kell az újjal majd. :)

2017. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) attól félek, hogy ha visszamegyek a nőgyógyászhoz (1,5 hónapja voltam kb) akkor lehet azt mondja, hogy tartsak három hónap szünetet, mert ezelőtt is azt mondta amikor mondtam hogy fáj a fejem. Csak aztán akkor ott kötöttem ki, hogy nem tartok szünetet direkt ezért, mert nem akarom hogy megváltozzon a szervezetem, mert a fejfájáson kívül semmi bajom, és a fejfájás is szerintem csak ettől a gyógyszertől van. Meg hát azért három hónap szünet, és addig én nem igazán akarok szexelni, mert 19 éves vagyok és nagyon nem szeretném megkockáztatni. Persze régen pár hónapig óvszerrel védekeztünk, de folyton azon izgultam hogy megjön-e a menzeszem és ezt a stresszt nem akarom újra. Úgyhogy azon gondolkozom hogy felkeresek egy magán orvost csak ott meg a pénzt sajnálom, hogy a laboreredményem jó lett, és még friss is szóval meg se kellene vizsgálnia csak a gyógyszert felírnia. De a doki akihez most járok ő meg úgyis azt mondja, hogy három hónap szünet...
2017. jan. 2. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!