Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól használtam életem első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól használtam életem első Nuvaringjét?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató szerint, ha eddig nem használtam fogamzásgátlót, akkor a menstruáció 1. napján feltéve már azonnal védelmet nyújt, így nem szükséges kiegészítő fogamzásgátlás. 5 nappal később védekezés nélkül szexeltünk a barátommal (a menstruációm utolsó napján). Így elvileg nincs esély terhességre, igaz?

Illetve 12 nappal később meg már teljesen védelmet nyújt, tehát nem kéne aggódnom. Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 2. 14:20
 1/4 anonim válasza:

Szia!

A betegtájékoztatóban biztosan nem az van hogy első naptól hat!!! Egy évig használtam, és a nőgyógyászom aztmondta amikor kezdtem hogy az első hónapot mindenképpen várjuk ki, ugyanis a szervezet nem napra pontosan van kitalálva. Én azt ajànlanám hogy kérdezz rá nőgyógyászodnál, de remélem nincs probléma! Sok szerencsét hozzá! :)

2017. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

- Ha Ön nem használt hormonális fogamzásgátlót az előző hónapban

Helyezze fel a NuvaRinget a természetes ciklusa első napján (azaz a menstruációja első napján)! A NuvaRing rögtön elkezdi kifejteni hatását. Nincs szükség más fogamzásgátló módszer alkalmazására.

Felhelyezheti a NuvaRinget a menstruációja 2. és 5. napja között is, azonban ha a NuvaRing használatának első 7 napja során nemi életet él, akkor feltétlenül használjon kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is! Ezt a tanácsot csak akkor kell követnie, amikor először használja a NuvaRinget.


Ezt írja a betegtájékoztatója.

2017. jan. 2. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tablettáról váltottam rá, egy hetet azért mondott a doki, hogy várjunk hiába azt írja a tájékoztató hogy semmi nem kell. Ha korábban semmit nem használt az ember lánya akkor 1 hónapot, hiába van az a tájékoztatóban, nem 100% semmi.
2017. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) További szép napot!
2017. jan. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!