Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi ez a dolog, hogy fogamzasga...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a dolog, hogy fogamzasgatlo mellett egy honapig mashogyan kell vedekezni?

Figyelt kérdés
Az en fogamzasgatlom ha az elso napon veszem be azonnal hat. Ha a 2-5 napon akkor kell varni egy hetet vagy mashogyan vedekezni. Mindenhol ezt latni ,hogy kell varni egy honapot

2016. nov. 22. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem egy nap és nem 1-2 hét alatt épül be a szervezetede.. Nekem akármilyen fogamzásgátló tablettát írt fel a doki mindig mondta hogy az első levélnél még védekezzünk pluszba függetlenül attól hogy mit ír a tájékoztató... Egyébként meg nem egy ismerősöm van aki az eső tablettás hónapban esett teherbe.. Igaz a tájékoztató azt írta hogy az eső szem véd. Hát nem így van..
2016. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden esetben AJÁNLOTT az első levelet (ciklust) megvárni, mert akkor biztosan kifejti a hatását.
2016. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ezt mondjak a nogyogyaszok, mert tisztaban vannak vele tapasztalataik alapjan, hogy a legtobb no egyszeruen tul buta a tablettaszedeshez, igy remelik, hogy egy honap utan mar kezd kialakulni valamilyen rutin a szedesben (nem felejtik el stb.), igy kevesebb esellyel esnek mellette teherben. A gyogyszergyarto ceg meg nem hulye, hogy beperelheto teves informaciot irjon a papirjaira, csak ok a tenyeket irjak le, kihagyva az emberi tenyezot a tajekoztatobol.
2016. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha rendesen szedi valaki es nem hanyja ki vagy nincs hasmenese akkor is megkell varni a honapot?
2016. nov. 22. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég rég szedek gyógyszert, váltottam is már 2x, de mindig elmondta az orvosom hogy 1 hónapot várjak inkább hogy egyáltalán hogyan hat rám, váltásnál 2 hetet kért, a papírban azonnal van, de ha gond egy becsúszott baba, akkor ne kockáztassak, ugyanis pl az első hónapban a kihagyás/hányás(ami nálam pl váltáskor volt 2x!) nagyobb veszéllyel jár még, ha az ember nem védekezett mellé. Ha a szünetben pl nem jön meg, de gumi volt, akkor ki lehet zárni egyből a terhességet, akkor tudják hogy a tabi a hibás.

Szóval én mindig úgy vagyok: ha gond lenne egy becsúszott baba, akkor inkább jobb félni, mint megijedni.

2016. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van a papíron valamilyen teszten kimutatott eredmény meg van az orvosok 30 éves tapasztalata a témában. Azért kell az 1. hónapban védekezni, mert hiába volt a gyógyszernek pl. 1000 fős tesztcsoportja, akiknél hatott, ha pl. 2 millió orvosi eset meg azt mutatja, hogy sorra jönnek vissza terhesen a nők.

Kell egy idő, míg az agyalapi mirigyet sikerül átvernie a gyógyszernek, ha nagyon egyszerűen akarom leírni.

2016. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertől és dokitól függ. Nekem pl (első fogamzásgátló, nem váltás) simán közölte a doki, hogy az első szemtől véd, ha rendesen kezdem el szedni. A kulcsszó itt is azon van, hogy tényleg odafigyelve kell nekiállni, különben semmit nem ér.
2016. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!