Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Trombozis hajlamra vonatkozo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Trombozis hajlamra vonatkozo vervetelre (d-dimer) a nogyogyaszototok adott beutalot? Fogamzasgatlo szedese kapcsan kerdezem.

Figyelt kérdés
Nogyogyaszati szakrendelesen voltatok vagy maganorvosnal?
2016. nov. 12. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Magán
2016. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezzel az a helyzet, ahogy én tudom, hogy Tb-re csak akkor csinálnak bármilyen komolyabb trombózishajlam-vizsgálatot, ami ér is valamit, ha pozitív a családi anamnézis vagy az illetőnek már volt trombózisa. Akkor sem nőgyógyász, hanem hematológus szakorvos kérheti a vérvételt és az eredmény is hónapok után várható csak. Szóval hogy egy mezei fogamzásgátló miatt a Tb biztosan nem fog ilyen vizsgálatot csináltatni, D-dimerre szűrést pedig csak nagyon indolt esetben végeznek amúgy is, majdhogynem csak trombózisgyanú esetén. Szóval, ha ilyet szeretnél kérdező, azt ajánlom keress fel egy magánlabort, ahova nem kell se beutaló, időpontot előtte pár nappal lehet kérni, ott megmondod mit szeretnél, kifizeted és annyi.
2016. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Családi anamnézis miatt én már jó előre érdeklődtem a gyerekorvosunknál, hogy hova vigyem a lányomat, ha aktuális lesz a kérdés (vagy akár már előtte), és ő a hematológiát javasolta, kapunk beutalót.
2016. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

A nogyogyaszom(magan) kuldott ilyen vervetelre a panaszaim miatt (zsibbadas, vegtag fajdalom), a fogamzasgatlot abba kellett hagynom.

O is a magan labort ajanlotta (nem tudom, hogy o tudna-e adni beutalot tb-re), a gond az, hogy 30.000 Ft-ba kerulne ott ez a vervetel...

Ilyen esetben a haziorvos sem adhat kozvetlenul beutalot vervetelre?

Mindenkep el kell mennem valamilyen szakrendelesre? Hematologiara?

Esetleg angiologia? Neurologia?

Vagy sehol sem fognak beutalot adni, ha a panaszaim elvileg indokolnak, akkor sem?

2016. nov. 16. 11:27
 5/6 anonim válasza:
a tabletta felírása előtt voltál vérvételen?
2016. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem voltam. Evek ota szedem megszakitasokkal (szules miatt) eddig nem volt semmi gond.
2016. nov. 21. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!