Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintettek mitől van csak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintettek mitől van csak barnás folyásom?

Figyelt kérdés
Kb. 5 hónapja hagytam abba a Nuvaring gyűrű használatát, előtte kb. 10 évig használtam fogamzásgátlót. Első 4 hónapban az elhagyása után normálisan megjött a menstruációm,azonban az 5. hónapban csak kevés barnás folyásom van más 5 napja. :( Szerintetek terhes lehetek, vagy az abbahagyása miatt lehet ez? Használtunk a párommal óvszert.
2016. okt. 14. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Még attól van sajnos, ha védekeztetek. Májtisztító teát ajánlok, hogy jobban ürüljön! A hideg napokon amúgy is jó teázni!
2016. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A barnázás alvadt vér. Saját tapasztalataim alapján arra tippelnék, hogy olyan hormonális problémád lehet, amit a hormonális fogamzásgátlás elnyomott. (Nem, nem az okozza: nekem már a tablettaszedés előtt is volt néha komoly barnázásom, többek között azért írtak fel tablettát, hogy ez megszűnjön). Nekem is úgy volt, hogy a tabi (ill. Nuvaring) után egy ideig még normál ciklusom volt, utána viszont előjöttek újra a korábbi problémák. Ezért is ajánlják sokszor, hogy akinek ilyen baja van, az használja ki még a tabi jótékony hatását, és mielőbb próbáljon teherbe esni, mert ilyenkor még könnyebb.

Van ismerősöm, akinek még pár hónapra visszaállították a tabit, és utána gyorsan kellett próbálkoznia, sikerült is a terhesség.

De a lényeg, hogy ha a probléma ismétlődik, akkor célszerű endokrinológust felkeresned és tisztázni az okot.

A tabletta csak annyiban "ludas", hogy elfedte a valószínűleg egyébként is fennálló problémákat.

2016. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!