Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » PCOS-s anyukák ti hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PCOS-s anyukák ti hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok és annak ellenére, hogy a 3-as kezelés mellett is évi 4x menstruáltam 3 hónap próbálkozás után terhes maradtam. Akarunk második babát is, de csak 3-4 év múlva.

2016. szept. 21. 15:14
 1/5 anonim válasza:
Fogamzást gátlótól ódzkodom, tudom van olyan ami szedhető nekünk, legalábbis azt mondják de én akkor sem. Óvszer drága és a párom nincs igazán kibékülve vele. Egyéb alacsony hormontartalmú módszert sem szeretnék. Jelenleg babára gyúrunk, úgyhogy ez most nálunk nem téma, de ha az lesz akkor én a spirál mellett döntök. Már van 2 gyerekünk úgyhogy megfelelek a kritériumnak.
2016. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3-4 évnél én a spirált választanám. Mivel mi csak 1 évet akarunk kihagyni, így én gyógyszert írattam.


Nekem is gyenge volt a PÉ-m a hármas kezelés ellenére, Closty kellett a babához.

2016. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Fogamzásgátló, majd amikor eldöntöttük hogy 1 év és jöhet a baba, áttértünk óvszerre. (hogy lássuk milyen a ciklusom, stb..) Nekünk nem volt nagy baj az óvszer, férjemnek egyáltalán (mondjuk egyszer vettem "nem durex" óvszert, na akkor mondta hogy ne ezen spóroljunk már, az szar-nem a szakadás miatt, hanem kényelmetlenebb volt neki). Igazából nekem nem a kedvencem, de nincs is vele nagy bajom. Mivel mi "kisétvágyúak" vagyunk (heti 2-3 alkalom), menzesznél meg nem használtunk gumit, így egy 10 dbos (kb 2200 Ft) jó volt minimum 1 hónapig. Volt hogy 2 doboz 3 hónapot kibírt. Nekem ez így egyáltalán nem drágább, mint a fogamzásgátló, amit szedtem. (az is így jött ki kb) Most kismama vagyok, én is gondolkoztam már ezen, mert mi 6-8 év múlva szeretnénk csak tesót. Szerintem kezdünk óvszerrel, aztán ha megunjuk, megint fogamzásgátló.
2016. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fiunkkal az első nem védekezős alkalommal terhes lettem (még a kezelést sem csináltam), így a véletlenre nem bízzuk magunk. Szülés után óvszert használtunk, aztán sima spirált, de az nem vált be, így vissza akartunk térni az óvszerre. De akkor meg folyamatosan menstruáltam hónapokig, így úgy dontottunk, hogy nem védekezünk, a sorsra bízzuk magunk, azóta eltelt lassan egy ev, de nem sikerül a baba. Ha sikerül, akkor utána megint óvszert fogunk használni. Gyógyszerrel már jártam pórul, spirál nem valt be. Pesszárium, injekció, gyűrű nekem nem szimpatikus (utóbbi kettő a hormontartalom miatt), a pharmatex meg nagyon macerás nekem.
2016. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor egyáltalán nem jöhetett volna közbe terhesség, akkor gumival.

A spirált nem bírja a szervezetem, azt soha többet!


Mikor nem gond, ha becsúszik (1 év a tervezett terhességig), akkor pharmatex kúppal. Sokan szidják, de nekünk bevált. Az biztos, hogy jobb mint a megszakítás.

2016. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!