Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az nagy baj ha a 9. napon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagy baj ha a 9. napon kezdem el a foggátló tabletta szedését? Novynettet szedek, az utasításban az áll hogy 8-napon kellene kezdeni. De igazából már délelőttönként akarom szedni:S és már lekéstem.

Figyelt kérdés

és lehet szünetet tartani a foggátló szedésénél? most fejeztem be 3 hónapot, most kezdeném a következő három hónapot, olyat csinálhatok hogy várok egy hónapot és azután kezdem a következő adagot.


Mellesleg a 3 havit végig kell szedni? nem lehet mondjuk úgy hogy első kétlevél beveszem, aztán szünetet( 1 hónap) tartok, majd aztán kezdem a 3 levelet?


2010. ápr. 21. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Baj, mert a gyógyszer célja a peteérés megakadályozása, és ebből az szempontból az első hét a legfontosabb. Minden betegtájékoztatóban benne van, hogy tilos hosszabb szünetet tartani. Ez nem véletlen, ez nem c vitamin, hogy szedem, ahogy sikerül.


Szünet kihagyása fél év alatt többet árt, mint használ. Pontosabban csak árt, mivel ennyi idő alatt nem áll vissza a peteérés önszabályozása, mire elkezdene újra működni a petefészked, kezded az új csomag gyógyszert. Szünet egyébként is, csak jópár év szedés után indokolt, és akkor is fél év alatt bele se érdemes kezdeni. Te három hónap alatt pont hozzászoktál a gyógyszerhez, nem értem, hogy miért akarnád máris összezavarni a testedet.

2010. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát igazából nem akarom abbahagyni, de ha látom előre hogy nincs miért szedni, akkor kénytelen vagyok abbahagyni. Mivel én finanszírozom meg rá a pénzt és tanulmányaim folytán lenne mire költenem azt is.


De akkor ha ártalmas, folytatom tovább. Köszönöm a választ!

2010. ápr. 21. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:

h mivan? milyen szüneteket akarsz te tartani? meg milyen 3 hónap? meg milyen 2 hét? asszem téged nem világosítottak fel foggátló ügyileg

a foggátlót folyamatosan kell szedni, minden hónapban vannak ugya a 7 napos szünetek, amikor megjön. ennyi az söt szünet. nincsen semmilyen szünet 3 havonta, sőt, totál értelmetlen, beis kavar és felis borít benned mindent. ha elkezdted szedni, szedjen. ha mindenáron szünetet akarsz tartani, de nemtom minek akkor mindenképp minimum fél éves szünetet kéne tartanod, mert nagyjából fél év kell a szervezetnek amíg visszaáll teljesen a saját maga ciklusa hibátlanra. ha visszaállt utána nekiláthatsz felborítani újra a foggátlókkal. (értelmes dolog)

szóval ne tartsál semmilyen 3 havonta szünetet


és igen, baj ha a 9. napon veszed be, mert elhagy a védettség. a 8. napon kell bevenni. ha délelőtt akarod szedni, akkor fokozatosan csúsztasd ki délelőttre és kész.


és igen, a 3 havit végig kell szedni és nemlehet olyat h csak 2t szedsz be aztán szünetet tartasz.


de áruld már el mibajod van neked h folyton szünetet akarsz tartani?:D sztem használj inkább óvszert, biztonságosabb az neked...

2010. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

egyrészt elég mogorván szóltál hozzá. És igen képzeld a nőgyógyász nem világosított fel... Felírta, mondta olvassam el a tájékoztatót és kész. a tájékoztatót legalább 10szer elolvastam, de pl ilyen nincs benne hogy nem lehet abbahagyni ha már elkezdted. :/

az óvszert meg nem tartom biztonságosnak.

ha csak így tudsz válaszolni ilyen "bunkóstílusban" szerintem másokat kímélj meg ettől

2010. ápr. 21. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nemazért de elég világosan le van írva minden abba a tájékoztatóba...butaságokat beszélsz...A fog gátlót este kell bevenni:/ nem délelőtt...

Butaságokat beszélsz...

2010. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a 2. vagyok. nemkell h nőgyógyász világosítson fel, szem eléggé egyértelmű h mire is való a foggátló és nem arra h hol szedd hol nem. ehhez nemis feltétlen kell nődoki h ezt vki tudja.


a fogátlót amúgy délelőtt is lehet szedni

2010. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!