Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 20 évesen Pharmatex-el védekez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 évesen Pharmatex-el védekezni? (bőv. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy távkapcsolatban élünk a barátommal, tehát kb. havi 1x találkozunk pár napra, és eddig óvszerrel védekeztünk, de kiderült, hogy egyrészt érzékeny vagyok a latexre (folyton kicsípett), másrészt nem igazán nyújtja azt az élményt állítólag, ami akkor lenne, ha tényleg éreznénk egymást. Ezért nagyon szeretném, ha óvszer nélkül tudnánk együtt lenni legalább 1-2x, addig felváltva azt. Nem minden alkalomra gondolok, csak pl. ha nincs peteérésem, naptár szerint terméketlen napok vannak.

Nagyon sokat olvastam neten a fogamzásgátlóról és azt teljességgel kizárom, nem szeretném magam hormonokkal tömni, elhízni, trombózisos lenni, vagy akár meddő, hogyha évek múlva úgy döntöm, hogy abbahagyom, egy szóval nem szeretnék semmivel sem beleszólni a hormonháztartásomba.

A Pharmatex-el kapcsolatban is rengeteget olvastam és igaz, hogy vannak, akiknek becsúszott a baba, vagy ismernek olyat, akinek igen, a legtöbben meg vannak vele elégedve, és eddig semmi baj nem volt.

Viszont hallottam olyat is, hogy fiatalkorban, mikor az ember még tényleg elég termékeny, elég kockázatos, jobban, mint később. Nem mennék Dunának, ha becsúszna egy baba, de így alig 20 évesen még azért nem biztos, hogy okos dolog lenne.

Nagyon szeretnénk néha óvszer nélkül élvezni a dolgokat, és ha nagyon odafigyelnék a rendes használatára, akkor talán nem lenne baj.

Mi a véleményetek?


2016. aug. 11. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van hipoallergén óvszer is, a patikában lehet kapni, azt meg kéne próbálni.

Én semmi pénzért nem védekeznék Pharmatex-el. Pedig házas vagyok, gyerekünk is van, mindketten dolgozunk, én közel 30 éves vagyok, a férjem elmúlt 30, tehát ha nálunk jönne a baba, nem lenne olyan gond, mint esetleg nálad 20 évesen, de nem csak azért, mert elég rosszat lehet hallani arról, hogy nem igazán biztonságos, hanem mert alapból a másik negatívum, amiket hallottam sokaktól, hogy irritál. Tehát égő-csípő érzést okoz, kellemetlen. Tehát ha neked az óvszerrel is volt bajod, akkor nem biztos, hogy ezzel nem lenne gondod.

Én a helyedben kipróbálnám a hipoallergén óvszert.

2016. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Egyrészt a fogamzásgátlót rengetegen szedik, a családomban is sokan, mégsincs senki sem elhízva, pedig rajtam kívül senki nem sportol.

Senkinek nem nő szőre, senki sem betegeskedő. És mindezzel még rajtunk kívül sok százezren vannak így az országban...

Másrészt a Pharmatex butaság. Akkor már inkább a megszakításos módszer. Ha nem ügyetlen a pasi, akkor érzi mikor kell kivenni. Az előváladékot pedig egy szopással el tudod intézni (amúgy is minimális esélye van, hogy sperma legyen benne).

Ki kell próbálni másik óvszert, meg konzultálni kell orvossal.

2016. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
En is probaltam a pharmatexet, csipett nagyon. De a patikaban ajanlottak egy masikat, azt kiprobaltam es nem csip, semmi kellemetlen erzes, Patentexnek hivjak. En se akarom hormonokkal tomni magam, ezert ezt valasztottam.
2016. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sem szedhetem már a fogamzásgátlót mert sokszor zsibbad a bal lábam. Szülés után volt trombózisom is...Elég elkeserítő a helyzet hormonmentes fogamzásgátlás terén.

Óvszer, spirál, elköttetés, vagy ez a hüvelytabletta, kúp, krém. Nagyon nem megbízható azt hallottam.

2016. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Van wgy 10 perces hatoido. Azt be kell tartani, azt nehéz..mást kell közben csinálni, pasidat kényeztetni, stb..
2016. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

....és nem folyik ki semmi ha feloldódott a cucc a hüvelyedben?

Milyen ezzel szeretkezni?

Orálisan se lehet túl kellemes egy férfi nyelvnek ezzel összetalálkozni.....

2016. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát azt nyilván nem.. Utána folyik ki minden de ugyis furdik az ember.. Kenyelmetlen ezek miatt, de nincs jobb..vagy a megszakitasos, de az nem biztonsagos annyira.
2016. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megszakítás nélkül egyáltalán nem ajánlanám.


egyébként nem vagyok orvos, és spirálom van.

2016. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad az óvszer...Meg várhatom a klimaxomat...
2016. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!