Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS, fogamzásgátlótól depressz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS, fogamzásgátlótól depresszió?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapja szedek fogamzásgátlót. Az első hónapban a menstruációm előtt kb 3-4 napon át mindenen sírtam, a hangulatom nagyon változó volt. Most szintén menstruáció előtt és közben ugyanezek a tünetek jöttek elő, csak mégdurvábban, már lassan 7 napja, minden apró dolgon el tudom magam sírni és nagyon rossz negatív gondolataim vannak.

Ha fogamzásgátlót váltok, amiben más az összetevő akkor ez változni fog? El fog múlni vagy csak rosszabbodni fog? Vagy ugyanúgy ki fog jönni?

Más valaki járt már így? Hogyan tudta legyőzni?


21L



2016. júl. 27. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg 3 hónap az az idő, amíg "nem" problémák a mellékhatások. Javaslom, hogy egy hónapot még várj és utána ha nem múlik, akkor érdeklődj dokinál a váltásról stb! :)
2016. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az első hónaphoz képest sokat romlott a helyzet, mert még ha msot is elmúlt volt 3-4 nap alatt, azt mondom oké, de mikor már 7 napja életuntan, sírógörcsök közepette török ki mindenen, akkor nehéz azt mondani, hogy még egy hónap és megnézem.
2016. júl. 27. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Dugjál, ha már tablettázod magad. Az jó depresszió ellen.
2016. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem ilyen jellegű választ várok.
2016. júl. 27. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van! :)

Váltani kell, ha nem javul 1-2 hónap múlva! Viszont így, hogy észre is veszed magadon, így azért erősen benne van az is, hogy szomatizálod!

B-komplexet próbálj mellé szedni és C-vitamint, ezek így egyben erősítik az idegrendszert! Gyógyszer mellett sokkal nehezebben szívódnak fel, lehet az a baj, hogy hirtelen nem tudja kezelni a hiányt a szervezeted!

Mit szedsz pontosan?

2016. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyenem, nekem a sírás és a dühöngés(hamarabb szakadt el a cérna sokkal) a 3. hónap végére teljesen elmúlt. Rossz volt de a doki is azt mondta hogy várjak.

A váltásnál egyébként ismét indul a 3 hónap hogy bármi jön ki, elfogadható mert szokod, természetes addig.


Amúgy a vitaminok tényleg kellenek, mert a tabletta rontja a felszívódásukat, megváltoztatja a dolgokat rendesen.

2016. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ditinell-t szedek. Illetve hozzá folyamatosan szedtem így is C-vitamint meg a B-komplexet amit írtatok.


Igazából eddig is terveztem, hogy átváltok Nuvaringre, azaz hüvelygyűrűre, mert azt nem kell lenyelnem, legalább a májamat nem károsítja + hányás meg a hasmenés nem lenne rá hatással. Csak most már nem tudom, hogy kezdjem el holnap után (akkor jönne a 3. levél a bogyóból) vagy várjak még egy hónapot a bogyóval és utána kezdjem el a gyűrűt? Vagy ez már így teljesen lényegtelen? :D

Tényleg csak ettől a depressziós, sírós, hisztis hangulattól félek a legjobban, na meg a libidócsökkenés+shüvelyszárazság kombótól.

2016. júl. 27. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok, nekem pont ez a gyűrű mellett volt ez a Diane 35 után. :D
2016. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De utána elmúlt? Azóta is azt használod? Hüvelyszárazság nem jött elő?
2016. júl. 27. 20:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, azóta is azt használom, a 7. gyűrű jön egy hét múlva. Elmúlt a 3. gyűrűnél hála a fent említett gond, a másodiknál voltam nagyon ki, de a 3. nál már lényegesen enyhült és a végére megszűnt! A tabletta mellett voltam csak száraz, de akkor folyásom se volt, a gyűrűnél helyre állt a dolog és a libidóm is jobb! :) Gomba és társai elkerülnek (tablettánál 2x volt sajnos...) amúgy meg nem érzem egyáltalán, párom se :)
2016. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!