Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik megoldás a "kevésbé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik megoldás a "kevésbé rossz"?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam újabb receptet íratni a fogamzásgátlómra, ma kellene elkezdenem újra szedni. Pénteken siettem, rosszul voltam, a lényeg hogy csak megkaptam a receptet és elraktam, meg se néztem. Úgy voltam vele, hogy ma kiváltom. Csak hogy az orvos nem pecsételte le és így azt mondták a patikában, hogy nem adhatják ki. Hétfőn mehetek lepecsételni, de így eltelik 2 nap, amikor be kellene szednem, de nem tudom. Melyik a kevésbé rossz? Ha kimarad a két nap és így kezdem el szedni hétfőn vagy ha már kihagyom az egész hónapot és máshogy védekezünk addig?
2016. jún. 25. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
hétfő jólesz, de 1-1,5 hónapig am is kell gumi :)
2016. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Voltatok együtt a szünetben? Mert ha igen, akkor sajnos egyik sem jobb a másiknál, ha nem kezded el az új levelet teherbe eshetsz mert már a szünetben sem voltál védett!

Én egyszer hasonlóan jártam, nálam aláírás maradt le, pecsét volt és még doki írt rá pluszba. Mondtam a patikusnak hogy ha nem kezdem el szedni akkor terhes lehetek, fizeti a gyerektartást?? Akarja felhívni a telefonomról a dokit hogy megkérdezze hogy szedem-e tényleg? Ekkor abbahagyta a bunkózást és kaptam egy levelet és vittem a receptet aláírva, akkor bocsánatot is kért!

Egyébként ha megvan az üres levél vagy doboz, vidd el magaddal hogy lássák nem csak úgy akarsz egyet és szeded csak tényleg a doki hibázott! Vagy menj el ügyeletre valahová, háziorvosi is jó, bárki kiírhatja sürgősbe.

Ha nem voltatok együtt a szünetben akkor egyébként a két nap a jobb mert ha kihagyod a hónapot akkor meg kell várnod újra a természetes vérzésed hogy elkezd, így viszont csak plusz egy hét védekezés kell.

2016. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a szunetben voltatok egyutt akkor mindenkepp intezkedj valamit mert akkor az olyan mintha mar nem lennel vedett 7 napja.
2016. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy lehet az, hogyha egy nő belenyúl fogamzásgátlóval a hormonrendszerbe, azzal nincs gond szerintük?


De ha valemylik férfi szteroidot szed, azt már mindenki elítéli?


Nem szedek szteroidot, csak hát na, ez egy fura dolog. .D

2016. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4: Teljesen más a céljuk és más a használatuk. A nők a nem kívánt terhesség megelőzésére szedik, orvosi engedéllyel. A pasik viszont testépítési céllal szedik, ami nem orvosi cél, túltolva ráadásul, hogy villoghassanak, ami egy lufi hatás (amíg fújod - szeded- addig jó, után leereszt) egyrészt hazugság a teste és másrészt semmi jó hatása nincs annak akinek nincs orvosi céllal szüksége rá, és mellé tönkreteszi őket mert a szervezetnek nincs szüksége a külsőleges pótlása és általában azok szedik akik lusták tisztességesen edzeni vagy elfogadni a határaikat... A szterioddal tehát akkor van baj és jogos az elítélés, ha valaki nem gyógyászati/orvosi céllal szedi, ráadásul fű alól beszerezve... Rengeteg jótékony hatása van magának a szernek, orvosi kézben és csak azokra nézve akik valamilyen betegségre szedik pl pajzsmirigy, ekcéma, seborrhoea. Nem ördögtől való dolog, de lehet ilyesmire használni. Én még nem találkoztam olyannal aki betegségre szedi és villog vele... Ellenben férfival aki szedi mert hogy felfújja és villog vele, annál inkább! A nők nem villognak a tablettával. Azt is csak az szedheti, akinek ez megengedett (van sok nő aki nem szedheti), megelőzik a terhességet, ami valljuk be nem csak a pasiknak jó, hogy nincs gumi és ezt ők irányítják ezt. Főleg hogy pl gumi mellett évente 2x lehet hibázni és eseményutánit bevenni. Sok pozitív járulékos mellékhatása is van pl ciklusszabályozás, annak eltolása, pms csökkenése, ami plusz pl petefészek rák megelőző hatású. Kivizsgált páciens, jól megválasztott gyógyszer, megfelelő alkalmazás, orvosi szűrések és kérések betartása mellett ma már nagyon kicsi az esélye hogy gondot okoz akár abbahagyás után. Ha gondot okoz időben kell szólni a dokinak hogy gond van.

Testvérem levette a hüvelygyűrű (u.az mint a tabletta forma) és 2 hónap múlva várandós volt a tervezett babával. Én 7éve szedem és nincs semmi gondom.

2016. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!