Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan szedjem a fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szedjem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni, de bizonytalan vagyok hogy hogyan is legyen... az orvos azt mondta hogy a ciklus 5. napján kezdjem.. a gyógyszer (Yasmin) leírásában pedig az áll hogy a ciklus 1. napján ajánlott elkezdeni, mert akkor hamarabb van hatása...


Ti hogyan szeditek? Esetleg valami tanács?

Előre is köszönöm! :)


2016. jún. 19. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

1. Megfogom

2. Beveszem

3. Hozok egy pohár vizet

4. Elkezdem inni a pohár vizet és közben lenyelem a tabit. ;)

2016. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mint a tic tac cukorkát...
2016. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mondta, mert aki nem az első napon kezdi el szedni, hanem később, annak kevesebb/nem lesz pecsételő verzese a ciklus alatt vagy nem húzódik úgy el a menstruációja. Igazából rajtad múlik, úgyis ajánlják, hogy az első hónapban ne szexelj kiegészítő védekezés nélkül, szóval mindenképpen kell várnod egy hónapot, hogy pl óvszer nélkül mehessen. Ahogyan gondolod! Szerintem a tájékoztatóban az is benne van, hogy elkezdheted a 2-5 napon is, csak akkor később ad védettséget! :)
2016. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy a menwstruáció első napjától kezdjem, mert abban az esetben véd az első szemtől kezdve - állítólag, bár én ebben nehezen mertem bízni, így nem szexeltem két hétig még! :)

Sőt, az első hónapban csak kiegészítő "védekezéssel": megszakítást is alkalmaztunk.

Én hallgatnék azért a helyedben a dokidra, viszont nagyon figyelj arra, hogy ha nem az első napon kezded szedni, nem fog még az első hónapban feltétlenül védeni!

Használjatok mást is; és inkább gumira gondolok, mert a megszakítás maximum fél-védekezés - azaz önmagában semmi! :)

2016. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én se első napon kezdtem mert így kivéreztem és nem volt hónap közben gond, első hónapban amúgy is ajánlott a gumi sőt STD vizsgálatig is hogy ne adjatok át egymásnak semmit.

Sőt váltásnál is mindig 1 hónapot vártam inkább, mert hatóanyagkülönbség van, aztán ki tudja hogy az jó-e vagy sem és ha hiba csúszik be pl hányás-hasmenés akkor máris nagyobb az esély a terhességre.

2016. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!