Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első levél utáni szünetben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első levél utáni szünetben védve vagyok?

Figyelt kérdés
Jangee tablettát kezdtem el szedni, most fogy el a napokban az első levél. Az orvos azt mondta, hogy egy hét után már véd a tabletta, de többektől hallottam, hogy első hónap tablettamentes hetén még nem véd. Akkor most mi van? Csökken a hatása?
2016. máj. 16. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Már véd, egy hónap után már nagyon véd :D A legtöbb bogyó már az első héten, vagy az első napon is véd. Egy hónap után meg már biztosa.

19L

2016. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak olyan hihetetlennek tűnik, hogy egy hétig nem kell bevenni gyógyszert, de ha pl 3. héten kihagynék egy szemet, azt pótolni kell. :D
2016. máj. 16. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg az is több hónap, mire kiürül a szervezetből, szóval én se értem. De nyugi, ilyenkor már bőven véd.
2016. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Véd, azért véd a szünetben mert amikor abbahagyod kialakul egy megvonásos állapot (ezért van pl kihagyásnál az utolsó héten hogy vagy abbahagyod akkor és megtartod a szünetet rövidebben vagy nem tartasz szünetet és mellé védekezel) leesik a hormonszint, ezért jön meg a vérzés. Viszont pont megakadályozza a peteérést miután újra elkezded. Ciklikusságra van kitalálva. Azért van az hogy teherbe eshet valaki ha a 7 napos szünet után az első héten kihagy egy szemet 12 órán túl vagy az elsőt elfelejti mert így viszont lehet peteérés.
2016. máj. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!