Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy tablettát és 12...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy tablettát és 12 óra letelte után vettem észre/vettem be. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Reggel fél 7 körül szoktam bevenni, helyette este fél 10-kor vettem be. A harmadik hét harmadik tablettáját felejtettem el egyébként. Időközben együtt voltunk a pasimmal, és most nem akar megjönni... fáj a hasam, a derakam, ugyanúgy, mint amikor megakarna jönni, és nagyon-nagyon gyenge (szinte semmi) halvány barnás-pirosas váladékom/folyásom van. Keddenként szokott megjönni, de még mindig semmi... kezdek aggódni. Volt már valaki ilyen helyzetben? Aggódhatok, hogy terhes lettem?

2016. ápr. 21. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél tesztet.
2016. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mivel letelt a 12 óra, így két dolgot tehettél volna, amit csináltál az viszont nem volt jó!!


A harmadik héten elfelejtett tabletta esetén két lehetőség van:


Be lehet venni a kimaradt tablettát, amint arra lehetőség van (még akkor is, ha ez a soron következővel egyidejűleg történik is), majd a következő bevétele történjen a szokásos időpontban. Ekkor a következő csomag szedését úgy kell megkezdeni, hogy a jelenlegi után ne legyen szünet, hanem azonnal folyatódjon a tabletták szedése a soron következővel!!!


A másik lehetőség, hogy abbahagyod az aktuális csomag szedését, és 7 napig (vagy attól kevesebb ideig) megtartod a szünetet és az abbahagyástól számítod a 7 napot.


Dokival beszélj, mert fennáll a terhesség lehetősége, úgy pedig nem szabad elkezdeni a következő levelet. A teszt 2 hét után mutat bármit.

2016. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
2. jól leírte. Amúgy a betegtájékoztatóban részletesen, és pontosan leírják, mi ilyenkor a teendő. Nem kellett volna mást tenned, mint elolvasnod (amennyiben tudsz olvasni), és követni az ott leírtakat. Tudom, hogy ez egy bonyolult cselekvéssor, ami némi gondolkodást igényel, de ha szexelni már tudsz, akkor ehhez is legyél nagylány ;)
2016. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Betegtájékoztatóóóó

ha nincs meg, mert idióta vagy, akkor keress rá neten, általában fent van vmi oldalon az egész.

2016. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Képzeld... bevettem a maradèk gyógyszert, majd ahogy írta szünet nélkül a második levelet... most fogyott el, most kéne megjöjjön... de semmi... ezért kérdeztem. Köszi!
2016. ápr. 21. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért érdemes tesztelni.

Ha van valami, már simán kimutatja.

De elmehetsz orvoshoz is: ő még el is magyarázza.

2016. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!