Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Újra elkezdtem szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra elkezdtem szedni a bogyot (Jangee) és vérzek. Miért?

Figyelt kérdés
természetes az, hogyha elkezdtem szedni (papir alapján)7 napig utána egy hét kihagyás...és ezt követően ebben a kihagyásos 1 hétben amolyan vérzés jellegű dolog van? de közben meg nincs meg a menszeszem.

2016. ápr. 11. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, szedsz egy fogamzásgátlót, amiben egy hét szünet van. Szünetkor van pár napos vérzésed, mint a menzesz, de nem az igazi. Utána szeded tovább.

Ezt hívják megvonásos vérzésnek. A fogamzásgátló feladata nem az, hogy megszabadítson a menstruácitól, van benne egy hetes szünet, amikor vagy nem szedsz semmit, vagy placebot. Ekkor jelentkezik a megvonásos vérzés. Teljesen normális, minden hónapban egyszer van (Ha nagyon muszáj, akkor szedheted folyamatosan 1-2 hónapig szünet nélkül, de tényleg csak ha nagyon muszáj, nem egészséges..)

Nálam általában a megvonásos hét közepén jelentkezik, kis fájdalommal, és az utána következő első tabi bevétele után egy nappal abba is marad. Teljesen normális, nem kell megijedni.

2016. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát elkezdted a tablettát, de a 7. szem után abbahagytad csak úgy egy hétre? Ez jól megbolygatott, mert most akkor van 2 hétnyi tablettád. A következő levélig semmiképp ne legyen plusz védekezés nélkül szex, mert most nagyon bekavartad a dolgokat.

Azért vérzel mert kialakult a megvonásos állapot, de nem jókor, hisz semennyi endometrium nem tudott felépülni sem.

Az első 3 hónapban amúgy is van vérezgetés, de így főleg.


A 21 szem folyamatos szedése után van 7 nap szünet, amikor megjön a vérzés 2-5.napon átlagban és a 8.napon kell folytatni.

2016. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen szedtem ezt a gyógyszert félévig, utána hagytam 2 hónap szünetet. és most újra elkezdtem szednni, és nem emlékszem arra, hogy ammikor először kezdtem szedni, hogy akkor ebben az 7 hétben volt e vérzésem vagy sem.

hiszen végülis nem zavarom be magam, mert a leírásban az áll hogy 1 hetet szedni kell, egy hetet kihagyni és úgy kell szedni a maradék 2 hetet.

2016. ápr. 12. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hetet kell szedni, amíg el nem fogy a 21 szem és egy hetet kell szünetelni. Ebben az egy hétben kell megjönnie a vérzésnek, ami nem menzesz, hanem csak egy mesterségesen kialakuló vérzés.
2016. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!