Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek az óvszerről?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az óvszerről?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ez bővebb magyarázatot követel.

Barátnőmmel nyakunkon az első szex (mindkettőnknek az első lesz) és hát nyilván valahogy védekezni kell. A későbbiekben szeretne szedni tablettát, de addig még sok idő van, szóval addig is szükség volna egy ideiglenes megoldásra.


Szinte akárkit kérdez meg az ember, azt mondja, hogy gumi. De mégis amikor elkezdtünk részletesebben utánaolvasni, hogy na mégis milyen márka, azon belül meg milyen típus háát... gyakorlatilag egyetlen egyet se tudnék mondani, amire ne írták volna, hogy vagy könnyen kiszakadt, vagy irritáló volt, vagy akármi más probléma ne lett volna vele. Még ha a nagyobb márkák közül ki lehetne emelni 1-2 rosszat vagy jót, de nem... minddel van baj.


Felmerül tehát a kérdés, hogy mit lehet tenni? Tényleg ilyen gyenge a hatékonysága az óvszereknek? Ha igen, akkor mért azt preferálja az emberek többsége? Esetleg mit lehet tenni a nagyobb biztonságért? Vagy ha óvszerrel csináljuk, akkor mire kell figyelni, hogy ne szakadjon ki?

Az első alkalom után nem szeretnék lehetőleg a dokinál ücsörögni, hogy írja fel az eseményutánit.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2016. márc. 23. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire parázni. Nálunk anno a durex arouser sosem szakadt ki.
2016. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rossz dolgokat szokták megosztani az emberek, miközben a többi gond nélkül használja évek óta.

Arra figyelj, hogy a lány nedves legyen, ne legyen levegő a gumi alatt, a spermazsák is legyen, ne feszüljön és aktus után töltsd meg vízzel, hogy folyik-e valahol.

A barátnőd csináltasson egy trombózis hajlam tesztet (fizetős, 2-3000ft) hogy kiderüljön, szedheti-e egyáltalán, ezzel ne akkor szembesüljön és akkor meg lesztek lőve, mert semmi hormon nem jöhet szóba, ami biztonságos! Valamint hormonsor és sima vérvétel is előtte.

2016. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Barátnőmmel két évig óvszert használtunk védekezésre, most pedig fél éve már fogamzásgátlót szed, így azért "könyebb" a szex nem kell a gumival kínlódni viszont ennek is lehetne vitatni az egészségügyi oldalát...

A két év alatt egyszer volt rá példa, hogy kiszakadt de még az elején és szerintem az én hibámból, utána nem volt semmi gond. Kezdetben Durex-et, késöbb Masculan-t használtunk.( anyagilag nem mindegy)

Az óvszerrel való védekezés biztonságos viszont tudni kell használni, ha tájékozatlan az ember nem nehéz kiszakítani, bár ez is típus függő...

2016. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Mi egy évig a párommal Durex Extra Safet használtunk és egyszer sem szakadt ki,vízzel is ellenőrizgettük. Mi emellett megszakítást is alkalmaztunk (ki hova szeret menni).Ha biztosra akarsz menni egyet húzz fel még előtte nap mondjuk , próbáld ki milyen,sokat segít. :) Mi most váltottunk tablettára. Az biztos,hogy hosszú távú kapcsolatban az utóbbi jobb,mert akárhol akármikor sor kerülhet a szexre,nem kell megállni a nagy hév közben és gumit keresgetni. Remélem segítettem. :)
2016. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rühellem, és egyetlen, párperces próbálkozáson kívül soha nem is használtam.
2016. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10 éve használok óvszert rendszeresen. Legtöbbször Durexet, abból is több fajtát, de volt már Lifestyles, Masculan, sőt még vmi olyan márka is, amiről nem is tudtam, hogy gyárt gumikat.... Soha, egyetlen egy darab sem szakadt ki.

Szerintem az ilyen "kiszakadt a gumi" sztorik nagy részénél nem kiszakadt, hanem szimplán nem használták, csak nem akarják bevallani.

2016. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!