Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor a legbiztonságosabb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor a legbiztonságosabb szexelni fogamzásgátlás szempontjából? A ciklus 4-8, es 18-25. napjain?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a ciklus 28 napos.


Úgy számoltam ki, hogy az 1.napon indul a vérzés. Rákövetkező 2-3 nap nem érdemes a vérzés miatt. Aztán a spermiumok 4-5 napig is életképesek, azon felül a petesejt élettartamát számoljuk egy napnak. Tehát 1+5 az 6. Ha feltételezzük, hogy 14. Napon jon elo a petesejt, akkor 14-6 az 8. Tehat a vérzést es az elobb említett dolgot figyelembe véve 4-8. napig a "legbiztonságosabb".

Továbbá a peteeresre, tehat a 14. napra számoljunk mondjuk biztonsagbol 4 napot, igy jon ki a 14+4 tehat a 18. Tehát a 18.nap es a menstruációs ciklus kezdetéig megintcsak "biztonságosabb"


Tehat jol sikerult elsajátítani ezt a biztonsági teruletek kiszámítását? Szerintetek ez ugy elegge biztonságos lehet szigorúan gumióvszerrel kombinálva a szex a biztonságosabb napokon?


Köszönöm elore is a válaszokat!


2016. márc. 12. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit.Gratula,elég ügyesen kiszámoltad ezeket. :D

Ilyenkor csak annyival lehet baj,hogy hiába számoltad ki,a ciklusok sok kis tényező befolyása miatt késhetnek vagy változhatnak. Mind a fizikai mind a lelki tényezők befolyással vannak rá. De végül is igen,valahogy így :D


Bár én nem értek hozzá. Miből feltételezed,hogy a 14.napon jön elő?(gondolom ciklus közepe)És mivel ez csak feltételezés,mi van,ha 1-2 nappal korábban vagy épp később jön elő? Szélsőséges esetekben egyből lecsökkennek az értékeid 4-6 napra(ha 2nappal korábban mondjuk) vagy 20-25 napra(ha 2 nappal később). De lehet több is és az se biztos,hogy pont 28 napos a ciklusod. (Pasi vagyok szóval ilyeneket nem szoktam számolgatni) De ha követed a ciklusaid és azt,hogy mi zajlik le benned,akkor biztosan tudni fogod hogy mikor lehet. Szóval igen, ennek így van értelme.

Az óvszer meg nyilván a nemibetegségek miatt sem árt.Vagy legalább egy tisztálkodás/mosakodás aktus előtt.


Röviden: Ügyes vagy,nyugodtan lehet kurcimurcizni minden félelem nélkül(kis túlzással) :D

2016. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!