Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan hogy valakire nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan hogy valakire nem hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Úgy értem voltam előtte vizsgálaton, de mivan ha egyszerűen a szervezetem nem reagál arra a hatóanyagra amit kifejt.. csak azért kérdem mert 1,5 hete szedem, és semmilyen rosszullétet nem tapasztaltam max nagyon néha belenyilallt a fejembe a fájdalom, de a bnőim mind arról beszéltek h mennyire szarul voltak, h azt hitték meghalnak stb.. igaz az enyém alacsony hormontartalmú de az övék is az volt, de ők másfajtát szedtek.

kezdek attól félni h vmit elrontok a szedésnél, h rosszul nyelem le, vagy vmi olyat eszem/iszom ami csökkenti a hatását ezért nem érzek nagyon semmit..lehet hülyesség de olyan befolyásolhatja h pl ugye vízzel veszem be mindig de előbb beveszem a tabit picit áll a számban de igyekszek minél előbb vizzel lenyelni csak félek h esetleg anyálam elkezdi már oldani v ilyesmi.. vagy csak bebeszélem?

20L


2016. márc. 9. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell érezned a fogamzásgátló bevétele után, rosszullétet, meg "belehalást" végképp nem.

Én 100 évvel ezelőtt szedtem első generációs fogamzásgátlót, akkora hormonadaggal, mint egy lórúgás, de semmi bajom nem volt tőle.

A fogamzásgátló hormonokat tartalmaz, azok (ha csak nincs valami olyan betegséged, ami a felszívódást gátolják, vagy nem szedsz egyidejűleg valami mást gyógyszert is, ami kölcsönhatásba lép vele) felszívódnak, és kifejtik a hatásukat, nem ronthatsz el semmit, nyugi!

2016. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan eset, pl. ha szedsz bizonyos gyógyszereket (antibiotikumokat influenzára, stb.), illetve úgy tudom, hogy a tej és a méz fogyasztása is befolyásolja.

A helyedben egy kedvesebb, bizalmasabb és min. 50 éves patikustól ezt biztos megkérdezném, mert ő ismeri jól a vegyi anyagok hatását és befolyását.

2016. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez így butaság, semmi ilyen mellékhatást nem kell érezned, amit a barátnőid elvileg éreztek :)

Van olyan, hogy valakinél nem szívódik fel, vagy valami módosítja a hátását, de a fent említett nem is igazán létező mellékhatások hiánya nem jelenti azt hogy nálad nem hat a gyógyszer.


A jellemzőbb mellékhatások a libidócsökkenés, hízás, mellnövekedés, hüvelyszárazság, gombásodási hajlam megnövekedése. Ja meg persze a trombózisveszély. De ezek is csak néha jelentkeznek, nagyon sok nő szed fogamzásgátlót jelentős mellékhatások nélkül!

2016. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Másnak se igen van rosszullét , csak valahogy elkell dicsekedni vele . Inkább szeretnek beszélni róla a csajok.
2016. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam soha nem volt semmilyen mellékhatás.
2016. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más ez. Van akinél előjön minden mellékhatás, van akinél semmi.

Nekem 3napig volt hányingerem és ennyi...

1,5 hét még semmi, az első 3hónapban bármikor bármi lehet.

Nem befolyásolja hogy a szádban van egy kicsit. Én volt hogy átsétáltam a lakáson így mert mégse ment le víz nélkül. :) Annyi hormon van benne hogy kellő mennyiség szívódjon fel az emésztés mellett. Ha esetleg emiatt nagyon paráznál, úgy érzed nem tudod tartani a napi szedést, kérdezz rá a hüvelygyűrűre. Én is váltottam rá, mert sok volt a tabletta.

Egyedül az antibiotikum és a különböző gyógyteák befolyásolják (amit ehetsz/ihatsz kategória) valamint a hányás-hasmenés.

A sima ételek nem befolyásolják, az rajta lenne a betegtájékoztatón! Én ettem/ittam mindent (értem alkalmanként alkohol, ételek közül mindent) az elmúlt 7 évben, semmit nem befolyásolt.

Első hónapban védekezzetek máshogy mellé és meglátod.

2016. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!