Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az albérletben hagytam a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az albérletben hagytam a fogamzásgátlót, így két szemet nem tudok bevenni. Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Azt írja a betegtájékoztató, hogy ilyenkor az utolsó elfelejtett tablettát be kell venni (akkor így 1 nap 2 szemet), és a többit pedig a megszokott időben. Ilyenkor csúszik a ciklus is vagy ugyanaddig szedjem, ahogy szoktam? :S A két szemet pedig külön-külön vegyem be?
2008. szept. 19. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A ciklus nem csúszik ugyanúgy kell szedned tovább a többit. De ilyenkor az orvosok kiegészítő védekezést javasolnak, bár ha már hónapok esetleg évek óta szeded akkor semmi gond nem lehet.
2008. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fél éve szedem már. Tudom, hogy ilyenkor 7 napig kiegészítő védekezést kell alkalmazni (betegtájékoztató szerint).
2008. szept. 19. 17:19
 3/9 A kérdező kommentje:
De ugye 2 nap kimarad. A harmadikon veszek be két tabit, tehát egy tabi kimarad. Azt is vegyem be majd a többivel együtt? Bocs a hülye kérdésért. :D
2008. szept. 19. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
12 óra csúszással lehet bevenni 1 tabit. Ha ezt túl léped, akkor már ne pótold. Védekezni viszont védekekezzetek a hátralevő ciklusban.
2008. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ott van ez az eset a betegtájékoztatóban, akkor mi a kérdés? Szted tudja valaki jobban, mint aki csinálta?
2008. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam a múltkor, és elrohantam felíratni egy adagot. Menj el orvosi ügyeletre, ha szombaton nincs nőgyógyászati rendelés, és magyarázd el az orvosnak, mi történt.


Egyébként meg gyógyszerfüggő, hogy be lehet-e venni a kimaradt szemet 12 óra elteltével.

2008. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom így is vegyem be a 21 szemet erre a ciklusra. Akkor viszont csúszik a ciklusom 1 napot, nem?
2008. szept. 20. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg be kell szedned mindet, csak egyszerre kettő kicsit sok lenne. Szerintem mindenképpen kérdezz meg egy orvost, hogy mi a teendő ilyenkor.


Utolsó voltam

2008. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is sok, de betegtájékoztató szerint így van. :S Hát megpróbálom nem egyszerre bevenni, hanem többórás különbséggel, és utána a többit a megszokott időben.
2008. szept. 20. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!