Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire korrekt, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire korrekt, hogy a nőgyógyászom nem akar másik fogamzásgátló tablettát felírni nekem?

Figyelt kérdés

Mondtam a nőgyógyászomnak, hogy szeretném leváltani Tri-regol fogamzásgátlómat, mert néhány hónap szedés után kellemetlen mellékhatásokat tapasztaltam (libidóm nulla, hangulatváltozások, hasi fájdalmak, stb). Az volt rá a reakciója, hogy "És nem gondolt rá, hogy akkor talán nem kéne tablettát szednie?" A Tri-regol előtt már szedtem Symiciát, és 1-2 év után közti vérzések jelentkeztek nálam. Tehát eddig 2-féle fogamzásgátló tablettát próbáltam. Nagyon meglepődtem, hogy ilyen nehezére esett másik gyógyszert felírni. Végül adott Rezia receptet, de mondta, ha ez sem jön be, nem tud velem mit csinálni. Tényleg ilyen felháborító, hogy 23 évesen már a 3. féle fogamzásgátlót kell kipróbálnom?

23/L


2016. febr. 10. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Válts orvost, nem kötelező hozzá járnod.
2016. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 RRR ***** válasza:
77%

talán ő látja,hogy nem bírja a szervezeted a tabit és ezt próbálta veled megértetni


ez nem elképzelhető??

2016. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már első kőrben ki lettél volna vizsgálva.Nem lenne ilyen problémád.

Tudniillik,hogy egy normális nőgyógyász alaposan kivizsgál.Mielőtt fel ír egy gyógyszert.

Kérdések tömkelege,teljes labor vizsgálat,stb.

A labor vizsgálat határozza meg végül.Hogy mit is fogsz kapni.

Mert a vérkép alapján kizárhatóak bizonyos gyógyszerek.

Amik alkalmatlanok már eleve bizonyos egyéneknél.

Tehát,nincs kísérletezés.

Keress egy másik orvost! Mert ezt a gyógyszert is a leírásod alapján,csak hasra ütés szerűen írta fel.

2016. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem csináltatott velem semmiféle vizsgálatot, laborba sem küldött el, úgyhogy nem tudom, miből látja, hogy nem bírja a szervezetem a tablettákat... hiszen eddig 2 gyógyszert próbáltam. A kérdésem, hogy elég 2-féle gyógyszert kipróbálni, hogy eldöntse, nem nekem való ez az egész?
2016. febr. 10. 18:14
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. Szerintem elmegyek megkérdezni egy másik nőgyógyászt is.

Azért várom még a véleményeket.

2016. febr. 10. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Májfunkciót kellett volna minimum kérnie! Így azt se tudja hogy szedheted-e egyáltalán. Házi dokitól kérj egy teljes labort, abban benne van és ingyenes.

Kb totózik!


A Rezia és a Symicia ugyanaz, csak az áruk más, szóval ezzel is ugyanaz lesz a gondod. :S

[link]

[link]

Nálunk még hormon panel is van a gyógyszer mellett, hogy jó.e még.


Én most váltok hüvelygyűrűre, az a legkorszerűbb és a legkevesebb hormon van benne, így kevés mellékhatása is van. 2 félét már szedtem (az egyik bőrgyógyászati célú volt ugyan) és 21 vagyok.

2016. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Azt miért gondolod, hogy ugyanolyan a Rezia, mint a Symicia?

2016. febr. 12. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:

A linkekben megnézheted, hogy teljesen ugyanaz az összetétel.


Mit tartalmaz a Symicia?


- A készítmény hatóanyagai 3 milligramm drospirenon és 0,02 miligramm etinilösztradiol filmtablettánként.



Mit tartalmaz a Rezia filmtabletta?


- A készítmény hatóanyagai 3 milligramm drospirenon és 0,02 milligramm etinilösztradiol filmtablettánként.



Nagyjából minden gyógyszernek van testvére, amivel helyettesíthető, csak más a gyártó és az ár.

2016. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Semmilyen laborvizsgálattal nem lehet kideríteni, hogy egy adott személynek melyik tabletta fog beválni! Se rutin laborvizsgálattal, se hormonvizsgálattal, se semmivel! A laborvizsgálattal azt lehet megállapítani, hogy rendesen működik-e az ember mája és veséje, azaz egyáltalán bármiféle tablettát szedhet-e. Nem minden orvos szokta elküldeni a pácienst, mivel egyrészt nem is kötelező vizsgálat, másrészt ha az adott illetőnek az égvilágon semmi panasza, semmi betegsége nincs, gyógyszert sem szed, akkor feltételezhető, hogy rendben van a mája és a veséje.

Speciális vizsgálatot lehet még végezni arra, hogy van-e az illetőnek genetikai hajlama a trombózisra. Ez viszont elég drága vizsgálat, így mivel a trombózis kockázata alapból kicsi, csak olyanokat szoktak elküldeni, akinél fennáll a gyanú, hogy van valami hajlama (pl. rokonának fiatalon volt trombózisa).


2. Azt, hogy milyen gyógyszer lesz megfelelő, maximum megtippelni lehet az alapján, hogy milyen az illető ciklusa, milyen panaszai vannak a ciklus, ill. a menzesz alatt stb. De ebből csak annyit lehet meghatározni, hogy inkább ösztrogéndomináns, vagy inkább progeszterondomináns tabletta javallott. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy így is lesz.


Akármennyire kellemetlen, bizony próbálgatni kell, más megoldás nem nagyon van. Az orvos felír egyet, ha nem jön be, akkor egy másikat. Kettő után szerintem is érdemes elgondolkodni, hogy meddig érdemes kísérletezni, de hát ez nyilván a páciens döntése kell, hogy legyen, tehát ebből a szempontból nem értek egyet az orvossal. Finomabban is elmagyarázhatta volna, hogy szerinte nincs sok értelme tovább próbálkozni.


A Rezia nem ugyanaz, mint a Symicia, bár az összetétele hasonló, de a Rezia 24 szemes, nem 21. Mondjuk ilyen esetben én inkább teljesen más típusúval próbálkoznék.


Megkérdezhetem, milyen volt a ciklusod a szedés előtt? Hány napos? Meddig tartott a vérzésed? Mennyire volt görcsös? Inkább depressziós tüneteid vagy inkább hangulatingadozásod volt a menzesz előtt/alatt? Emlőfájdalom jellemző volt-e?

2016. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg a próbálgatás marad, de olyankor direkt mást kell kipróbálni, szólj a dokinak hogy milyet szedtél már! Érdemes másikat keresni amúgy. A fent említett kettőnek mivel a hatóanyaga ugyanaz, nem számít, hogy osztják el, ugyanazt fogja okozni sajnos jó eséllyel :S

Nálam is végül a hüvelygyűrű jött be!!

2016. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!