Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elszakadt a gumi, de nem ment...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elszakadt a gumi, de nem ment el. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nyílván az esemény utáni tabletta ez egyértelmű de ma ünnepnap holnap pefig szintén hétvége legközelebb hétfőn tudnék hozzájutni.Minden hónap 4.én van menstruációm és ha jól számolom most nincs peteérési ciklusum csak előváladék volt de egyből észrevettük hogy elszakadt és abbahagytuk/kihúzta. Komoly aggodalomra van esélyem? Egy ilyen hormontartalmú zabletta nem okoz túl nagy kavarodást a szervezetemben?
2015. dec. 26. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Túl nagy kavarodást nem okoz 1 tabletta. Szerintem ügyeleten hozzá lehet jutni.


Ha kiszámoltad és nincs peteérésed akkor szerintem nincs gáz.

2015. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy a valószínűsége, hogy teherbe esel. Azért kérdezz körbe barátnőknél hátha van valamelyiknek.
2015. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd el a gumishoz.
2015. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"peteérési ciklus" - látszik, hogy semmit nem tudsz az egészről, de nem megyek inkább bele, tessék a hasznos válasz:


A terhességnek van esélye, és habár elég csekély, annál sokkal nagyobb, mintha nem szakadt volna el az óvszer. Azok számára, akik mégis teherbe esnek ilyen alacsony százalékú valószínűség esetén, egyáltalán nem ad vigaszt az, hogy mennyire kicsi az esélye. Egyébként létezik spontán peteérés is, szóval teljesen pontosan te sem tudod érzésből megállapítani, hogy peteérésed van-e, vagy lesz-e a napokban (mivel a spermiumok napokig elvannak benned, mire megtermékenyítik a petesejtet).


Én azt gondolom, hogy ha számodra belefér egy terhesség, akkor szard le az egészet, hiszen minimális az esélye, viszont ha nagyon nem kéne gyerek, akkor ne vedd félvállról ezt a minimális esélyt sem. Hiszen semmi meglepő nem lesz abban, ha esetleg teherbe esel ilyen körülmények között. Az pedig elég fura, hogy azon aggódsz, mekkora zavart okoz a szervezetnek egy ilyen tabletta - elhiheted, a terhesség, vagy az abortusz sokkal nagyobb zavart jelent :)


Az ügyeleten is felírják a receptet, az pedig ilyenkor is nyitva van, tessék elmenni esemény utániért, ha nem akarsz terhes lenni.

2015. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Szerelmemmel 10-ből 6-8 alkalommal gumi és mindenféle más védekezés nélkül csináljuk. Több mint egy éve vagyunk együtt és még sosem lett terhes. Korábban így csináltam más tartós barátnőimmel is.


(És nem, nem vagyok terméketlen, mert a barátnőim is így csinálták a barátaikkal más, korábbi tartós kapcsolatokban.)

2015. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ér az a 2-3 ezer forint havonta, hogy ne kelljen ezen aggódni, én meg most azon aggódok tabletta mellett, hogy valami gondom lesz a 3-4 órával beszedés utáni hányástól... vicc...
2015. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja utolsó...19/L
2015. dec. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!