Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj, ha máskor veszem be?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szophie kérdése:

Baj, ha máskor veszem be? Tudtok róla valamit? Nem tudtam elkezdeni szedni a menstruációm első napján!

Figyelt kérdés

Először szednék fogamzásgátlót, mindenre próbáltam ügyelni, amennyire csak lehet, elmentem nőgyógyászhoz, ő felírt 3 havi adagot, elmondta, hogy a menstruációm első napján kell bevenni, stb. A ditinell nevű fogamzásgátlót írta fel, amiről utána semmilyen információt nem találtam az interneten, se az áráról, sem a hatásáról.

Ezzel nem is volna baj, csakhogy.. Nem volt lehetőségem előbb elmenni a gyógyszertárba, csak tegnap, de addigra már zárva volt. Ma - szenteste - volt ügyeletes 18 és 22 óra között, el is mentem, de egyszerűen nem volt ilyen gyógyszer a gyógyszertárban. És ma délután jött meg! Fogalmam sincs, mit tehetnék, holnap sem biztos, hogy el tudok menni, mert egyszerűen ilyenkor nincs már nyitva semmi!

És nem tudom, hogy baj lesz-e belőle, ha csak holnaptól szedem, de kivárom az egy hetes határidőt. Vagy mondjuk ha holnaputántól. Fogalmam sincs, hogy juthatok gyógyszertár közelébe, itt vidéken egyszerűen nem megoldható, mintha élet sem lenne. Ha esetleg a menstruációm mondjuk.. harmadik vagy negyedik napján szedem be, akkor is hat még? Az már ugye a vége felé van.. Vagy ha mondjuk már vége a menstruációmnak, akkor el se kezdjem szedni, mert hatástalan lesz? Akkor várhatok következő hónapig? Illetve, az egy hetes módszer működik akkor is, ha először kezdem el szedni?


Kérlek, ne hülyeségekkel traktáljatok, nekem elég fontos ez a kérdés, normálisan akarom csinálni, amennyire csak lehet.



2015. dec. 24. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ezt nem találtad meg: www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/ditinell_0060_mg_0015_mg_filmtabletta/59165


Még a lényeget is kikerestem neked:

" A Ditinell filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Ditinell filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is alkalmaznia kell."


Szerintem az ünnepek alatt nem nagyon fogsz tudni gyógyszert szerezni, de ne legyen igazam. Mondjuk nem értem, hogy miért nem kezdhetnéd a következő vérzésnél.

2015. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Látom én is linkmeister lettem.

[link]

2015. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd elkezded a következő mensi első napján.
2015. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!