Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egymás után 2 levéllel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egymás után 2 levéllel veszek be fogamzásgátlót, csökken a hatása?

Figyelt kérdés
Közel egy éve szedek fogamzásgátlót. Lehet ebből probléma, vagy nyugodtan kitolhatom? Magammal kiszúrni semmiképp nem szeretnék, köszi a válaszokat!
2015. okt. 15. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarul ki akarsz hagyni egy gyógyszerszünetet? Semmi bajod nem lesz belőle, néha-néha meg lehet tenni.
2015. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne csináld! Ha így teszel, lehetséges, hogy az egész második levél alatt vérezgetsz majd. A már tolni akarsz rajta, az első levél végéből hagyj ki pár szemet, így hamarabb jön meg, majd a második levél előtt beszeded a maradékot az első levélből, így az egy hosszabb ciklus lesz, de a tablettamentes napok megmaradnak.

VAGY

Az első levél után beszedsz még pár szemet a második levélből, úgy ez hosszabb ciklus lesz, majd megtartod a hét nap szünetet, és utána szeded be a maradékot a második levélből. Így az lesz a rövidebb ciklus.

Pár napot lehet nyújtani, rövidíteni, de egymás után két levelet beszedni baromság, mert nagyon bezavarsz a hormonokba.

Arra figyelj, hogy max 5 bogyóval vegyél be kevesebbet, vagy többet, mert az még úgy ahogy rendben van.

19L

2015. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltam, hogy a hatása nem csökken, csak ugye bármikor felléphet pecsételő vérzés, ami meg nem normális.
2015. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csökken a hatása. Viszont előfordulhat pecsételő vagy áttöréses vérzés, ami akár hosszabb is lehet, mint amúgy a megvonásos. Barátnőm akarta egyszer eltolni a vérzését így, az lett az eredménye, hogy egy teljes levélen keresztül pecsételgetett...
2015. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

73%-osnak pedig nem adnék igazat. Rövidítgetni a ciklust nem nagyon szabad.

Ha mindenképp tologatni akarod, akkor annyival több szemet szedj be, ahány nappal el szeretnéd tolni. Utána tartsd meg a 7 nap szünetet, majd pedig egy teljesen új levelet kezdj el, ne csak a maradékot szedd be!!

Azt a csomagot pedig tedd el, amelyikből nincs meg az egész...jó lesz arra az esetre, ha máskor is szükség van tologatásra, vagy mondjuk pótolni kell valami miatt a tablettát.

2015. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy a maradékot szedje be, hanem azzal hosszabbítsa meg a következő levelet. Én 1-2 napot tologattam max előre hátra, de nem volt baj belőle. Miért nem jó, ha rövidítem a ciklust?
2015. okt. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert olyan, mintha az utolsó héten hagynál ki tablettát és így fennáll a teherbeesés esélye.
2015. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!