Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy héttel korábban vettem ki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy héttel korábban vettem ki a hüvelygyűrűt, és egy héttel korábban is helyeztem vissza (kedden) és csak most vettem észre. (? )

Figyelt kérdés

Három hét múlva megyek nyaralni a párommal kettesben, és ha most 3 hétig hagynám bent, pont a nyaraláskor lenne meg, amit ha lehet elkerülnék. Megoldható ez azzal, hogy ebben a hónapban nem tartom meg az egy hetes szünetet?

Segítségeteket előre köszönöm!



2015. okt. 4. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ki a hüvelygyűrűt és mi az a hüvelygyűrű?
2015. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a tájékoztatót. A tablettás fogamzásgátlónál van arra lehetőség, hogy szünet nélkül szedje az ember és ilyenkor tolja a megvonásos vérzést néha-néha (pl pont nyaralás miatt)
2015. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tájékoztatót elolvastam, de semmit nem írtak erről
2015. okt. 4. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

- késleltetni akarja a menstruációját?

Bár ez nem javasolt módszer, a havivérzés (megvonásos vérzés) késleltetése lehetséges akkor, ha a jelenlegi gyűrű eltávolítása után azonnal új gyűrűt helyez fel, a kettő közötti gyűrűmentes időszak kihagyásával. Az új gyűrűt maximum 3 hétig hagyhatja a helyén. Az új gyűrű használata során pecsételő vérzést (vércseppeket vagy vérpöttyöket), illetve áttöréses vérzést észlelhet. Amikor szeretné, hogy menstruációja elkezdődjön, távolítsa el a gyűrűt! Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezze fel az új gyűrűt!

Mielőtt úgy dönt, hogy késlelteti menstruációját, tanácsot kérhet kezelőorvosától.


Ha viszont nem akarsz pecsételni, akkor:


- elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!


Egy hétig tovább fent hagyod, de csak 1 hét plusz! Ha 4 hétnél tovább van fent, akkor fennáll a teherbeesés veszélye.

2015. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!