Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tablettát csak a menstruáció kezdetekor lehet elkezdeni szedni vagy a ciklus közepén is el lehet?

Figyelt kérdés
Eddig nem szedtem gyógyszert, most kezdeném el.
2015. szept. 18. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Betegtájékoztató, esetleg nőgyógyász biztosan meg tudja mondani, hogy azt a fajtát amit szedsz, mikor és hogyan kell/lehet elkezdeni.
2015. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász nem mondott semmit, csak felírta, meg se vizsgált, elég futószalag szerint ment a rendelése, én meg hirtelen el is felejtettem megkérdezni. Felírta a Mistral fogamzásgátlót, most múlt el kb. 1 hete a menstuációm és ha még úgyse kezdhetem el szedni, akkor nem váltom még ki, de ha elkezdhetem, akkor kiváltom most. Ezért kérdeztem, de akkor úgy látszik ezt fogamzásgátlótól függ.
2015. szept. 18. 15:03
 3/7 anonim válasza:
Szia! Ezt ne vedd szent írásnak, de én 2x is elkezdtem már szedni fogamzásgátlót és nem vártam meg egyszer sem a menzeszem hogy elkezdjem szedni a bogyót. Nem lettem terhes :) Igaz hosszabb ideig vártunk az óvszer nélküli szexszel mint ami a papíron volt biztonság kedvéért..
2015. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában mindig akkor kezd el szedni, amikor megjön a mensi. Attól a naptól számítva, 28 naponta kezdj meg egy új levelet. Minden nap 1 szemet szedsz be. Ennyi. Ciklus közepén ha elkezded, teherbe fogsz esni.

Egy hónapot kell várni, míg teljesen biztonsággal szexelhetsz! 24/f

2015. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

El kell olvasni a papírját, le van benne írva elég világosan.

Egyébként a ciklus 1. napján kell kezdeni, akkor azonnal véd. Ha 2-5. napon kezded el, akkor kell egy hét kiegészítő védekezés.

Ciklus közepén nincs értelme elkezdeni, ugyanis védeni nem véd úgy..

2015. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor várok vele, köszönöm!
2015. szept. 18. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért kell a menszesz alatt elkezdeni szedni, mert a hormonháztartásodat fogja szabályozni, elnyomni. És mivel a helyét veszi át, ezért nem jó dolog a közepén belekavarni. Bár ha te szeretsz 1-2 hónapig folyamatosan vérezgetni hajrá. Ha vizsgálat nélkül írta fel neked a fogamzásgátlót én biztos nem kezdeném el szedni....


Kellene legalább egy vérvétel, hogy a májértékeid rendben vannak-e, mert a fogamzásgátló nem cukorka. Komoly gondok is lehetnek ha nem vagy előtte kivizsgálva.

2015. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!