Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miután feltették a spirált...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miután feltették a spirált (hormonmentes) a védettség azonnal hat?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jól tudom a spirál olyan mint egy kupak amivel bezárják a méh szájat. és ez alapján igen.
2015. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző rosszul tudod, a spirál ne olyan mint a kupak.

A spirál mechanikus úton akadályozza meg az amúgy megtermékenyített petesejt beágyazódását azzal, hogy elvékonyítja a méh nyálkahártyát.


Kérdező, a válasz: igen!

Nyugodtan szexelhetsz rendesen, védett vagy. A teherbeesés veszélye kb. 1:1000-hez! :)

2015. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyire biztonságos a spirál?
2015. okt. 25. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna azelőtt tájékozódni, hogy feltetetted ;)

[link]

"A méhen belüli fogamzásgátlók kevésbé hatásosak a fogamzásgátló tablettánál és feladatuk abban áll, hogy a méhet és környezetét ellenállóvá teszik a megtermékenyített petesejt beágyazódásával szemben.


A spirál a felhelyezés után hosszú ideig bent maradhat a méhben, de időnként cserélni kell. A spirál négy-öt centiméter körüli, lapos, rugalmas műanyagból vagy rézből készült kis szerkezet, mely méhen belüli fogamzásgátló eszköz. A spirálok egy fém részt tartalmaznak spirális alakban, ami egy steril gyulladást okoz a méh üregében.


A spirál nem receptköteles, tehát bárki megvásárolhatja a patikában. Nőgyógyászati vizsgálat alapján az orvos állapítja meg a szükséges méretet. Ha ezt az orvos nem kéri másképp, normál méretű spirál javasolt.


A spirál felhelyezése negatív cytológia birtokában a menses 3-5. napja között optimális, mivel ilyenkor nyitva a méhszáj. A spirált egy üreges műanyag cső segítségével helyezzük föl a méhszájon át a méh üregébe, majd visszahúzzuk a csövet és a spirál ott marad a helyén. A felhelyezés általában nem jár különösebb fájdalommal, de van aki menstruációs görcsként éli meg és néhány nőnek kellemetlenséget, enyhébb, erősebb fájdalmat okoz.


A spirál felhelyezése után pecsételő vérzés jelentkezhet, ha ez nem fokozódik ,illetve ha a vérzés pirosasból barnássá válik, akkor nincsen sürgős teendő. Bővebben a nőgyógyászati vérzészavarokról »


A spirál helyzetét a felrakást követően nőgyógyászati ultrahanggal kell ellenőrizni. A spirálból műanyag zsinór nyúlik ki, amelynek segítségével ellenőrizni lehet, hogy nem lökődött-e ki a szerkezet. Ezt a jelzőszálat sem a nő, sem partnere nem szokta érezni.


A spirált csak szakorvosnak szabad kiszednie, ő ugyanis méhtükör segítségével óvatosan ki tudja húzni a zsineget. Ez rendszerint gyorsabb és kevésbé fájdalmas, mint a felhelyezés.


A SPIRÁL ELŐNYEI

A spirál hatásosan megakadályozza a teherbe esést, és ha föltették, azonnali és folyamatos biztonságot jelent. Nem kell megszakítani a szeretkezést, nem kell új eszközt beszerezni, legfeljebb évenként. Nem befolyásolja az anyatej-kiválasztást, és nem borítja fel a természetes hormonháztartást, a későbbi fogamzó képességre sem ártalmas.


A SPIRÁL HÁTRÁNYAI

Súlyos szövődmények egyre ritkábban fordulnak elő a spirál vagy a hurok használata miatt. De van rá példa, hogy vagy a behelyezésnél, vagy későbbi elmozdulás következtében átfúródik a méh, és fertőzést okozhat.


A spirál azonban ugyanúgy, mint a többi módszer, nem 100%-ban biztonságos, mivel egyes nőknél és egyes ciklusokban okozhat terhességet, ha éppen a petesejt olyan területre ér a méh nyálkahártyán belül, ahol a spirál nem tudja kifejteni úgy a hatását, és be tud ágyazódni. Ilyenkor létrejön a terhesség.


A spirál okozta steril gyulladás is a spirál hátránya. A méh nyálkahártyája igen érzékeny ilyenkor, ezért a menstruációs vérveszteség is jóval több lesz, és mivel egy vezető szál van a nyakcsatornában leeresztve a spiráltól, ennek következtében baktériumok juthatnak fel a méh üregébe, ahol gyulladást okozhatnak. Ezért gyakoribb a kismedencei gyulladás illetve a petefészek vagy méhgyulladás a spirált viselők körében.


Gyakrabban fordul elő méhen kívüli terhesség a spirált használó nőknél, ez gyakran végződik spontán vetéléssel. Ha kiderül a terhesség, a spirált vagy hurkot azonnal el kell távolítani. A gyakoribb mellékhatások közé tartozik az erősebb havi vérzés és vérszivárgás. Egyes férfiaknak kényelmetlen érzést okoz a spirál közösülés közben, bár ezen segíthet az orvos a zsineg megrövidítésével.


Előfordulhat kilökődés, ezért érdemes rendszeresen ellenőrizni a zsineget. Ha a szál felkunkorodna a méhnyakba, az orvosnak kell helyre tennie.


Magyarországon a már szült nők között nem a spirál az elsőként választott fogamzásgátlási eszköz, de ennek ellenére biztonságos hosszú távú megoldást jelenthet."

2015. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ismerősöm esett már mellette teherbe.
2015. okt. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!