Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg a kettős védelem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg a kettős védelem a legbiztonságosabb?

Figyelt kérdés
Hogy a csaj szed tablettát, és még óvszert is húzzak fel? Vagy elég lenne az egyik megoldás is?
2015. aug. 7. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:

még a tabletta mellett az óvszert megérteném, de fordítva nem, óvszer mellett a tabletta, vagyis akkor oda lyukadunk ki, hogy az egész egy nagy hülyeség.


Az óvszer megfelelő használat mellett 100%-os is lehet. (lehet baleset, meg lyukas koton, de ott azért történt valami hiba).


Vagyis óvszer mellett felesleges a tabletta... tabletta mellett már volt ismerősöm aki teherbe esett, pedig tökéletesen használta a tablettát. Most én nem mondom azt hogy ez nagyon sűrűn előfordul, de igen megesik.


Egyébként a történethez az is hozzátartozik, hogy aki tabletta meleltt teherbe esett annak a menzesze ugyanolyan volt mint aki nem esik teherbe. Ezért nem is gyanakodott... Nőgyógyász vette észre, kb pár hét - 1 hónap között. Igazából nem tudom pontosan. (de mitn írtam menzesze is megjött közben.)


Szóval ebből adódóan felmerülhet a kérdés hogy igen lehet óvszer is, de akkor meg a tabletta felesleges. Szóval ha az óvszer senkit nem zavar, akkor teljesen felesleges a tabletta. Bár én férfi létemre is tabletta párti vagyok.

2015. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ő azt állítja, hogy tökéletesen használta, közben meg elfelejtett bevenni egy szemet.


Teljesen fölösleges a kettős védelem, a fogamzásgátló azért nem tictac. Nincs rá szükség, ha óvszert használtok, viszont ha már szedi és monogám kapcsolat, akkor meg az óvszer nem kell.

2015. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel az óvszer szinte a legbiztonságosabb, ezért nem értem, ha játszik nálatok a gumi, akkor minek a csaj" egészségét fölöslegesen kockára tenni???


Ha használtok gumit akkor használjátok normálisan, és nem kell gyógyszer (ha a védekezés a cél, mert gyógyszert írhatnak ciklus rendbetételre is)


Ha meg a tabletta mellett döntöttetek, akkor annak az előnyét (sokkal jobban érezhető dugás) csak gumi nélkül élvezhetitek

2015. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen "az ismerősöm ismerősének az ismerőse is terhes lett" valamilyen fogamzásgátlási módtól nagyon óvodás dolog...

Léteznek hivatalos, nemzetközi statisztikák, az ún. Pearl-index, ami alapján viszonylag pontosan belőhető az egyes fogamzásgátlási módszerek hatékonysága. Ennek alapján az óvszer közel sem olyan biztonságos, mint a tabletta, sőt, a pesszárium is megelőzi az óvszer hatékonyságát.

Íme: [link]


100% védekezési mód nincs. (Csak a szexmentesség.) Ugyanakkor az összes védekezési mód közül a hormonális a leghatékonyabb. (A tablettánál hatékonyabb a hüvelygyűrű és az injekció.)

Mivel a hormonális fogamzásgátlás Pearl-indexe 0,9-1,0 körüli, ezért teljesen felesleges mellette gumit is használni, aminek a Pearl-indexe 12, vagyis messze elmarad a hormonálistól.

2015. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Tökéletes használat mellett a gumi pearl indexe is csak 2.


Kérdező: Nyilván biztonságosabb két módszert kombinált használata, mint önmagában az egyik, ez szerintem teljesen logikus:D

Az, hogy mennyi értelme van, az más kérdés.

A tabletta pearl indexe tökéletes használat mellett 0,3, a gumié 2. (Ez azt jelenti, hogy egy év alatt 100 nőből a használata mellett ennyien esnek teherbe.)

Mint láthatod, mind a kettő a megbízható módszerek közé tartozik.

Ha az ember óvszert használ, annak pont az az előnye, hogy nem avatkozik be a szervezet működésébe, nincsenek mellékhatásai, ehhez képest pedig meglehetősen jó védelmet nyújt. Ha mellé az ember tablettát szed, akkor pont a legfőbb előnye (a mellékhatásmentesség) nem jut érvényre.

A tabletta legfőbb előnye pedig az, hogy a férfinek nem kell semmit a farkára húzni, tökéletesen lehet érezni a másikat. Ha óvszert húzol mellé, pont ez az előnye veszik el.


De ha csak a számokat nézzük, akkor persze, a kombináció jobb, mint csak az egyik.

2015. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az óvszer a nemi betegségek ellen is védelmet nyújt, a tabletta nem, ne menjünk ennyire előre, hogy mennyire érzed a másikat, ez a védelem szempontjából teljesen lényegtelen.
2015. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!