Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ebből lehet baj? 17/l

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebből lehet baj? 17/l

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek.Azt vettem észre magamon,hogy már nem annyira pontosan szedem ,mint az első 1-2 hónapban.Akkor pontosan este 6-kor vettem be.Mostanában pedig mindig 7 és 9 között .Viszont soha nem felejtem el,és soha nem is maradt ki egy sem.Lehet gond az 1-2 órás csúszások miatt,vagy ez még nem mérvadó?

2015. júl. 19. 19:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy a barátom soha nem megy el bennem,szóval megszakításos módszert is alkalmazunk a biztonság kedvéért.
2015. júl. 19. 19:24
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

És neked az a biztonságos módszer?

Inkább húzzon gumit ha már a biztonság szót emlegeted...

2015. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tabletta mellett el is mehetne bennem,szóval...
2015. júl. 19. 19:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Van egy olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy betegtájékoztató. Na, abban mindez tökéletesen le van írva, csak sokaknak el kéne olvasnia.

Amúgy ha 12 órán túl veszed be, akkor van gond. És nincs olyan, hogy pontosan 6-kor kell bevenni, azt írja a betegtájékoztató is, hogy nagyjából egy időben, időszakban, amiben simán benne van az este 7-8 óra is. Magyarul az a lényeg, ha te este szoktad bevenni, akkor ne legyen az, hogy ja, elfelejtetted és reggel vetted be, mert az gáz, olyankor csökkenhet a hatás, mert ha 12 órán túl pótolod, az kihagyásnak minősül!

2015. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek a tabletta ha nem élvez beléd? 17 évesen amúgy sem kellene! Aztán majd 25 évesen meg meddő leszel és azt kérdezed meg itt. Ostoba!!!
2015. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egészségügyi okok miatt szedem,petefészek cisztám volt többször is,és műtöttek is vele.Persze egyszerűbb leostobázni a másikat.
2015. júl. 19. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"17 évesen amúgy sem kellene! Aztán majd 25 évesen meg meddő leszel és azt kérdezed meg itt. Ostoba!!!"

Én is 17 évesen kezdtem el szedni, pár évig szedtem, majd abbahagytam és babával próbálkoztunk. És köszönöm szépen, van egy tündéri 5 éves kisfiam, aki bő fél évvel a gyógyszer abbahagyása után fogant. Szóval ennyit arról, hogy valaki meddő lesz tőle.

Tudod ez olyan, hogy ha fájdalomcsillapítót beveszel, akkor számtalan mellékhatásnak teszed ki magad, akár elég súlyosnak is, gondolom mégis beveszed, ha fáj valamid.

Amúgy ez hülyeség, hogy bárki meddő lenne, csak mert fogamzásgátlót szed. Az, hogy egyeseknél okozhat, de szerintem az sem a gyógyszertől, hanem mert alapból vannak olyan problémái, ami miatt nehezen esik, vagy egyáltalán nem esik teherbe.

Szóval azért hülyeségeket már nem kéne mondani!

2015. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A meddőség témához: a hormonzavarok nagyon is köthetőek a fogamzásgátló szedéséhez, különösen, ha az túl fiatalon történt, amikor még nincs is igazán stabil felnőtt hormonháztartás, vagy ha túl sokáig szedi valaki. Persze ezt azután nem valami könnyű ráfogni egyik vagy másik gyártóval, nem is szólva arról, hogy az ember inkább a gyerekgyártásba öli az energiáit a pereskedés helyett - mint jómagam is.


A korábbi válaszolónak pedig igaza van: teljesen fölösleges megszakítanotok is. A fent megadott tablettaszedési rendszered abszolút belefér a biztonságosba, akkor pedig minimális az esélye a teherbeesésnek. A megszakítás pedig NEM fogamzásgátlás.

2015. júl. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 paradicsom31 ***** válasza:
Alyssa Daniels
2015. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!