Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Használt-e a hüvelygyűrű?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használt-e a hüvelygyűrű?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Életem első hüvelygyűrűjét (Nuvaring) 2015. június 27-én tettem fel. Még sosem használtam hormonális fogamzásgátlót. Annyi problémám akadt, hogy ugye a legelsőt a menstruáció első napján kell felhelyezni és tampont is lehet mellé használni. Én is így tettem, de 2-3 alkalommal, mikor kivettem a tampont, kirántottam a gyűrűt is, viszont azt azonnal vissza is tettem a helyére. A kérdésem pedig az lenne, hogy attól, hogy pár másodpercig kinn volt a hüvelyemből, még hatott-e? Addig nem merek a párommal óvszer nélkül szeretkezni, amíg nem tudom biztosan, hogy hatott-e. Viszont a melleim menstruáció előtt mindig fájtak és most is érzem, hogy feszülnek, ennek van-e jelentősége? Kivennem a gyűrűt elvileg július 18-án kellene, ekkor jár le a három hét.

A másik kérdésem pedig még az lenne, hogy igaz-e, hogy a nagyon meleg víz például termálfürdők vize csökkentheti-e a gyűrű hatását (állítólag a gyűrű testhőmérsékleten fejti ki legjobban a hatását)? Ha igen, akkor természetesen kerülöm a termálfürdőt, bár igaz, hogy eddig sem sokat jártam oda.

Köszi szépen a segítséget!


22/L



2015. júl. 14. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem gyengíti a hatását természetesen. De egyébként ha figyelmesen elolvasod a hozzá mellékelt betegtájékoztatót, akkor láthatod benne, hogy néhány órára ki is lehet venni, akkor is hat.


Ha a betegtájékoztató nem írja le, hogy kerülendő a termálfürdő vagy a nagyon meleg hely, akkor nem valószínű, hogy befolyásolja.

2015. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tamponprobléma elvileg csak a legelső menstruációkor jelentkezik, utána mindig a gyűrűmentes időszakban fog megjönni.

Az pedig nem gond, ha bizonyos időszakokra kikerül (akár órákra is).

Ugyanúgy tehát pl. termálfürdőzéshez is ki lehet venni, nagyon meleg vízben úgysem tölt az ember órákat.

2015. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Igen, igen, azt tudom, hogy ki lehet venni, csak azt nem írták, hogy ez a legelső hónapra is vonatkozik-e? De ezek szerint igen

A tamponos problémát meg nem bánom, hogy magam mögött tudhatom ebből a szempontból :)

2015. júl. 14. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!