Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Na most hogy szedjem? A doki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na most hogy szedjem? A doki és a papír mást mond

Figyelt kérdés

amikor kiírattam a bogyót, akkor a doki azt mondta 1 hétig szedjem, utána 1 hétig nem, aztán folyamatosan szedhetem nyugodtan. míg ezzel szemben a bogyó dobozban található papíron az van írva hogy szedjem folyamatosan, szedjem fel a 21 et majd meg jön. de akkor a mensim vissza csúszik 1 hetet, és egy hónapban 2x jön meg és a kettő között kb 15-16 nap lesz.

valaki legyen már aranyos, és világosítson fel. ez a legelső amit szedek, és teljesen új az egész.



2015. júl. 13. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg írd meg a nevét a tablettának :)

Amúgy meg tudtommal nincs olyan fogamzásgátló tabletta, amit így kell elkezdeni, ahogy az orvosod mondta. Nem lehet, hogy félreértettétek egymást?

Úgy szedd, ahogy a betegtájékoztatón van, mindegyiket így kell. Az is rajta van a papíron, mikor kell elkezdeni, a legtöbbet menstruáció első napján. Akkor beveszed az első szemet, utána szeded őket minden nap, majd tartod az előírt szünetet. A tablettaszedős napokból nem lehet lecsípni, nem lehet kihagyni, mert az a tabi hatását rontja.

2015. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a jangee nevű bogyot szedem. Nem hiszem hogy félre érettük egymást a dokival, mert tisztán emlékszem hogy mondta, és furcsáltam is. a neten végig olvastam, és mindenhol folyamatosan kell szedni. és a betegtájékoztatót elolvastam én is, az tiszta :) csak a doki szavai zavarnak be
2015. júl. 13. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Félreértetted a dokit szerintem,vagy ő kevert be valamit.


Úgy kell szedni, hogy elkezded az 1.tablettát és 21 napig beveszel napi 1 db-ot,amíg el nem fogy a levél tartalma.

Utána tartasz 7 nap szünetet,amíg nem szeded és a 8.napon kezded meg az új levelet. A 7 szünetmentes nap alatt pedig jelentkezik majd a megvonásos vérzésed.



[link]


tájékoztató:

Minden nap egy darab Jangee filmtablettát vegyen be, szükség esetén kevés vízzel. A tabletta étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, de a tablettákat minden nap közel azonos időben kell bevegye.

Egy csomag 21 tablettát tartalmaz. Minden egyes tabletta mellé oda van nyomtatva a hétnek az a napja, amikor be kell venni. Például ha a szedést szerdán kezdi el, válassza ki azt, ami mellett "Szerda" feliratú jelző áll. A buborékfóliás csíkon a nyíl által mutatott irányt kövesse addig, amíg mind a 21 tablettát be nem vette.

Ezután ne vegyen be 7 napig tablettát. A hét tablettamentes nap alatt (amit tabletta- vagy gyógyszermentes hétnek is neveznek), vérzésnek kell kezdődnie. Ez az úgynevezett "megvonásos vérzés", ami rendszerint a gyógyszermentes hét 2. vagy 3. napján kezdődik.

Az utolsó Jangee filmtabletta bevétele után a 8. napon (azaz a tablettamentes hét utáni első napon) kezdje el a következő csomag szedését, függetlenül attól, hogy tart-e még a vérzés. Ez azt jelenti, hogy minden csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és hogy a megvonásos vérzésnek minden hónapban a hét azonos napján kell kezdődnie.

2015. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!