Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem értem a fogamzásgátlót....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a fogamzásgátlót. Nem 28 naponta kell megjönnie a menstruációnak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szedni a Rigevidon tablettát. Elvileg úgy kell szedni, hogy 21 napig szedem. Aztán 7 napig nem szedek semmit. Ebben a 7 napban kell a mentruáciomnak megjonnie. A tabletta mentes 2. vagy 3 napom. Én most vagyok a tabletta mentes 2. napon. PÉnteken belémélvezett a barátom. Most izgulok meg fog a e jönni. Elvileg rendesen szedtem a tablettát.

De közben gondolkodtam, hogy nem az szokott lenni, hogy 28 naponta kell menzesz? Akkor miért írja a tabletta papírja, hogy a 2.-3. napon?



2015. júl. 7. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
22-28 naponta kell megjönnie.
2015. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit továbbgondolnád, rájönnél, hogy csak az első hónapban nem jön ki a 28 nap, a következő hónaptól már igen.
2015. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a 22 és a 28.nap között valamikor kell megjönnie, hiába írja, hogy a szünetmentes 2-3 napon belül, megjöhet ugyanúgy az 5. vagy a 6. 7 napon is.
2015. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ez nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés.

Elkezded szedni a menstruációd első napjától, 21 szem van benne. Ameddig szeded, nem lesz vérzésed. Abbahagyod, kb a 23-30 nap között lesz a vérzés, és ahogy a szervezeted hozzászokik a megváltozott hormonális körülményekhez, szépen be fog állni 22-23 napra.

2015. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Komolyan senki se tud számolni! Röhej!


Még mindig a kettes válasz az igazi. Kibontva:


Első levél alatt:

tegyük fel, hogy június 1-el (hétfő) kezdted el szedni, ez volt a (utolsó rendes) menstruációd első napja.

Szeded 21 napig, azaz június 21-én vetted be az utolsót.

A szünet 2. napján megjön (júni 23.).

Ekkor az előző vérzésedhez képest 22 nap telt el.


Második levél:

Június 29-én kezded a hétnapos után. Július 19-én fog elfogyni a levél.

Július 20, a szünet első napja.

Július 21-én megjön a megvonásos.


Június 23 és július 21 között pont 28 nap telt el.

voila!


Azaz, ha beáll a szünet X. napjára pontosan** (az esetek többségében még órára is beáll, de persze nem kell falnak menni, ha mégsem; ez csak egy kedvező lehetséges mellékhatás), akkor beáll a 28 napos (művi) ciklusra is a 2. levéltől!


**(Előfordul, hogy valakinek a gyógyszer ellenére se mindig ugyanaznap jön meg, de lényeges, hogy mindig jelentkezzen a szünet valamelyik napján és akkor is el kell kezdeni a következő levelet a 8. napon, ha még nem múlt el a vérzés. Ha kimaradt teljesen, akkor pedig teszt és orvos, mielőtt folytatná a gyógyszerszedést.)

2015. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont!


Nem kell karóba dőlni akkor sem, ha csak a szünet 5. napján jön meg... Nekem is eleinte volt olyan, hogy a 2., de olyan is, hogy csak az 5. napon jött meg. Ez majd idővel beáll.

2015. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!
2015. júl. 7. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és arra is volt már példa, hogy valakinek megjött, az illető mégis meg is szült.

A menstruáció megjövése csak a valószínűségét növeli, hogy nem vagy állapotos, de a valószínűség nagyobb, mint nulla, akkor is, ha megjött

2015. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!