Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól nyújt teljes védelmet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól nyújt teljes védelmet a Mirabella fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Írattam fel fogamzásgátló tablettát, még nem kezdtem el szedni, mert ciklus 1. napján lehet csak. A hétvégén történt egy kis baleset, ezért vettem be esemény utáni tablettát (Ellaone). Amikor megjön a menstruációm, elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót? Mennyire befolyásolja a hatását az Ellaone? Gondolom az első hónapban, amíg az első levél fogamzásgátlót végigszedem, addig ajánlatos kiegészítő védekezést alkalmazni. De a második hónaptól már teljesen biztonságos, függetlenül attól, hogy vettem be esemény utáni tablettát? Ez mikorra ürül ki a szervezetemből?
2015. máj. 20. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
mikor fog megjönni a havid? nem érdemes túl hamar keverni a kettőt, bár talán nem okoz gondot. elméletileg az 1. szemtől véd, én úgy a 8-9. környékén szexeltem úgy a barátommal, hogy belém is élvezett. nem történt gond, bár én esemény utánit sem használtam előtte.
2015. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
17-én kellett volna megjönnie, ma vettem be az esemény utánit (05.20-án). Viszont csak múlt hónapban volt pontos a menstruációm, akkor 29. napra jött meg, előtte három hónapig 34. A mai napon 32.napba voltam, de inkább bevettem az esemény utánit, nehogy baj legyen. Ez még mindig jobb módszer, mint a terhességmegszakítás..
2015. máj. 20. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:
nyilván, csak nem okos ötlet két ilyen hormonbombát kombinálni, lehet, hogy meg kéne kérdezni a nőgyógyászt ezügyben. bár szerintem ha mondjuk 3-4 nap múlva megjön, nyugodtabb szívvel elkezdheted szedni, de ez esetben jobb lehet tovább a kiegészítő védekezés.
2015. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia, történt azóta valami?

Én is voltam ugyanígy, de én nem kezdtem el szedni a fogamzásgátlót (Mirabella). Megvártam az utána lévő vérzést, mert ami akkor jön meg az az esemény utáni tablettától van és inkább egy igazi vérzést javasolt a nőgyógyászom. Most tartok az első csomag 4. napján. Még pár nap és és teljes védelmet nyújt elvileg.

2015. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem időben jött meg a vérzésem, akkor, amikor kellett volna, az Ellaonetól függetlenül, így én rögtön elkezdtem szedni a Mirabella fogamzásgátlót. Most tartok a 6. szemnél az első levélen, de ezt a hónapot végigvárom, hogy biztosan 100% legyen :)
2015. máj. 26. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!