Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap elfelejtettem bevennni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap elfelejtettem bevennni a gyógyszeremet. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
4 órával kicsúsztam a 12 órás határból, és tegnap kezdtem volna a 3. heti adagot... A tájékoztató azt írja, ebben az esetben hagyjam abba a tabletta szedését, és tartsam meg a 7 napos szünetet, vagy szedjem végig, de ne tartsak szünetet. Mi történik akkor ha most beveszem, és ugyanúgy tartok szünetet? Meddig kell kiegészítő védekezést alkalmazni?
2010. febr. 21. 10:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és Yasminelle-t szedek
2010. febr. 21. 10:59
 2/6 Szupermókus ***** válasza:
Szerinted miért írják a tájékoztatót???????????????
2010. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Be kell venni minél előbb, nem szabad kihagyni egyet sem! Ha szede más fél éve a gyógyszert, akkor nem lehet baj belőle, a megfelelő védelem aktív nálad.

Legközelebb jobban figyelj oda! Bnőmnek volt olyan, hogy egyel több gyógyszer maradt a végére, ott derült ki, hogy egyet elfelejtett bevenni vmikor (nem tudja mikor). Doki azt mondta erre, hogy nincs baj, a másik gyógyszer csomagot kezdje egy nappal később a megszokottnál, így a 21 napos ciklus +1 nappal később ér véget!

2010. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm a rendes választ! Lassan egy éve szedem, és még sosem fordult elő velem, hogy elfelejtettem volna. Tegnap viszont olyan családi programunk volt, ami igen csak elhúzódott, hulla fáradtan értem haza éjszaka, teljesen kiment a fejemből. Biztos ami biztos felhívom az orvosom, ha nem muszáj nem hagynám "félbe" ezt a levelet, a kiegészítő védekezés nem gond természetesen. Azért ha valaki tud még valamit, nagyon várom a válaszokat!
2010. febr. 21. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
tedd azt amit a tájékoztató ír.
2010. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ciklus végéig mindenképpen gumival kell védekezni. Kicsúsztál az időből - oda a védelem!!!


...és tedd azt, amit a tájékoztató mond.

2010. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!