Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta negatív...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta negatív hatásai?

Figyelt kérdés

Még sosem szedtem tablettát és nem tudom érdemes lenne-e kipróbálni, hiszen rengeteg rosszat olvasni róla. Nem arról beszélek, mint szédülés, hangulatváltozás stb, tudom, hogy kell egy kis kísérletezgetés a legtöbb nõnél, mire megtalálják a legmegfelelõbb tablettát.

Olyanoktól várnék inkább tapasztalatokat, akik évekig szedték, majd abbahagyták. Az abbahagyás után jelentkeztek-e bármilyen tūnetek? (Súly, bõrprobléma, nehézségek a gyerekvállalásnál, ciklus szabálytalansága, akármi.)

De jöhet mindenféle tapasztalat a szedés közben felmerülõ tünetekrõl is. (Súlyfelesleg, ingerlékenység, libidó, nedvesedés csökkenése.)



2015. ápr. 17. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkal rosszabbak lesznek a menstruációs fájdalmak:/ de biztos minden gyógyszer mas. Meg egyentol is fugg, gondolom... ;/
2015. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én egy évig szedtem és nem volt semmi panaszom, utána sincs, kb 3 hónapja nem szedem
2015. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a májamra volt káros hatással, egy vérvételnél derült ki. Abba is hagytam.
2015. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem évtizedekig szedte. Most, 50 fölött már nincs rá szüksége, de nem volt semmiféle káros hatása.
2015. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Két és fél évig szedtem és nagyon megbántam. Másoknak azt javasolom, hogy ne tegyék illetve, ha vissza lehetne fordítani az idő kerekét én sem tenném. Nekem a menstruációm mennyisége nőtt a tabletta hatására. A tabletta abbahagyása után a következők jelentkeztek, amik a tabletta szedése előtt nem fordultak nálam elő: szőrösödés, pattanások arcon, háton és a felkaron is, nagymértékű hajhullás és a menstruáció teljes elmaradása fél évig. A szedés alatt libidó csökkenés, súlygyarapodás jelentkezett. Orvostanhallgató lévén tisztában vagyok a női test hormonjainak finom összjátékával, melyet a külső beavatkozás könnyedén tönkre vág. Ma ha megkérdeznek a fogamzásgátlásról az óvszert javasolnám mindenkinek illetve kiegészítve spermicidekkel. Azt gondolom mindennek megvan az életben az ára, ezért jól meg kell gondolni mi, hogyan, mennyit ér meg valakinek.
2015. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Annyit még lefelejtettem, hogy a mellrák kockázata is nő a fogamzásgátló tablettát használó nők körében.
2015. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válszokat!

Meggyõzött, hogy nem éri meg kipróbálni, fõleg az utolsó válaszoló tapasztalatai miatt, én is pont ezektõl tartok.

Jó, ha vannak olyanok, akinek semmilyen problémát nem okozott, de ha megvan az esélye, hogy ilyen tünetek jelentkeznek, fõleg a szedés után, én nem fogok kockáztatni.

Marad az óvszer, ha meg nem lesz majd probléma, ha jön egy baba, áttérünk a megszakítás+spermicidre.

2015. ápr. 20. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!