Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rendszertelen a menstruációm....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendszertelen a menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 éve jelentkezett először a "havi bajom". A probléma az, hogy ár a kezdetektől fogva 2 havonta, illetve 3 havonta jelentkezik. Voltam már vele orvosnál, akkor kaptam egy tablettát, amelyet rendszeresen kellett szednem. Akkor minden rendben is volt, csakhogy kiderült, a gyógyszer vérrögöt okoz, ezért abba kellett hagynom. Viszont semmi további segítséget nem kaptam. Mit tegyek? Mi segíthet?

2015. ápr. 10. 02:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rendszeres, harmonikus nemi élet a legjobb gyógyír a menstruációs ciklusod stabilizálására
2015. ápr. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Például velem, hidd el teljesen jól menne.

Használok mindig gumit, így no para.


Az elérhetőségeimért írj hamar, mert kapós vagyok ám... :-)

2015. ápr. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A rendszeres, harmonikus nemi élet megvan 3 éve. De semmi változás...
2015. ápr. 10. 02:16
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Köszi, kihagynálak. Van, aki segítsen ezen a téren.
2015. ápr. 10. 02:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Alaposabb nőgyógyászati vizsgálat, labor.

Amúgy láttál már nőgyógyászati tankönyvet? Brutális. Ez már orvosszakmai kérdés, melyet évekig tanulnak az egyetemen plusz gyakorlat (súrolja a 10 évet). Itt aligha lesznek kompetens személyek, akiktől megnyugtató választ kapsz.

2015. ápr. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"2. Köszi, kihagynálak. Van, aki segítsen ezen a téren."


Ha rábízod minden kenguru mesterre, akkor lehet.

Én tényleg jó lelkű és önzetlen voltam, nem mondhatjátok, hogy nem.

2015. ápr. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Menj el egy másik orvoshoz és tájékéozódj. Nyilván fogamzásgátlót kaptál. Az nem okoz vérrögöt, csak növeli a kockázatát, ha más kockázati tényező is jelen van.

Egyébként meg addig menj orvoshoz, amíg valaki nem hajlandó megvizsgálni, megkeresni és elmagyarázni a problémát. Tényleg ne anonim oldalon várd a csodát, nagyjából millió és egy oka lehet ennek a tünetnek. Még a doki se tudja kenettenyésztés, ultrahang, mittudoménmi nélkül megmondani. Mi meg még úgy se :D

2015. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm is ezzel szenvedett, menj el endokrinológushoz. ott megnézik minden rendben van-e veled. Bnőmnek így derült ki,hogy Inzulin rezisztenciája van, PCOS. azóta kapott étrendet, meg gyógyszert,amit 2 hónapig kellett szednie. és napi 20 percet mozognia. Pedig 50 kilós a csajszi.

Ettől,hogy betartotta az utasításokat,beállt a vércukorszintje és megjött neki normálisan:)

Remélem segíthettem, és megoldódik a problémád:)

2015. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menj el első körben egy olyan nőgyógyászhoz,aki ad beutalót vérvételre,amely tartalmazza ezeket a vizsgálatokat:


prolaktin

dhaes

tsh

lsh

fsh

inzulin

cukormérés


Kellene egy alapos hormonvizsgálat és hüvelyultrahang is, hogy megnézzék nincs-e cisztád!


Normális nőgyógyász,endokrinológus és esetleg dietetikushoz lenne érdemes elmenned. SZTK-ban nem sok esélyed lesz,ha mégis,akkor ne hagyd magad lerázni és írasd ki a beutalókat.

Ha Bp_n élsz akkor ajánlom a mensmentis nevű klinikát,ott profin fognak hozzádállni és segítenek.

2015. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszához kiegészítés: legyen egy dokid, akivel rendszeresen tartod a kapcsolatot és aki ezt az egész folyamatot koordinálja. Nekem magánklinikára nem volt pénzem, ezért az sztk-s procedúrát jártam végig. Viszont minden lelettel visszamentem a háziorvosomhoz és megbeszéltük a további teendőket. Igaz, ő belgyógyász, szóval szerencsém van vele. Viszont például simán beutalt máshova, ha nem tetszett valamelyik doki, és más klinikára, amikor nem találta kielégítőnek a vizsgálatot. Egyedül nem tudtm volna összehozni a dolgot.
2015. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!